REKLAMA

Fantastyczne spotkania w Komańczy. Każdy znalazł coś dla siebie! (FOTORELACJA)

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. 6 sierpnia 2023 r. na placu nad Osławicą w KOMAŃCZY odbyły się XXVI Spotkania Przygraniczne Polski i Słowacji, których organizatorami byli Wójt Gminy Komańcza oraz Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy. Podczas tego wydarzenia na scenie zaprezentowały się zespoły z Polski, Słowacji oraz Ukrainy. W tym dniu nie zabrakło karpackiej, skocznej, ludowej muzyki, folkowego i góralskiego brzmienia, największych przebojów muzyki tanecznej oraz kultowych polskich utworów, które znają pokolenia.

Imprezę rozpoczęto widowiskiem dla najmłodszych koncertem STWORA GŁODOMORA.

W kolejnej części programu zaprezentowały się zespoły: SOLO-MIA – z Ukrainy oraz zespół SENIOR – który tworzą członkowie z Gminy Komańcza i Gminy Zagórz.

Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania gości dokonał Roman BZDYK – Wójt Gminy Komańcza oraz Krystyna GALIK-HARHAJ Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy. Wśród przybyłych gości byli m. in.: Tadeusz CHRAN – Poseł na Sejm RP, Piotr URUSKI – Poseł na Sejm RP, Stanisław CHĘĆ – Starosta Powiatu Sanockiego, Janusz CECUŁA – Wicestarosta Powiatu Sanockiego, Robert PIESZCZOCH – Przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego, Ernest NOWAK – Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Bogusław KOCHANOWICZ – Wójt Gminy Czarna, Adam PĘZIOŁ – Prezes Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, Igor WÓJCIAK – Radny Rady Powiatu Sanockiego, Marek SZPARA – Radny Rady Powiatu Sanockiego, Vasiľ Bomberovič – Starosta Paloty (Słowacja), ppłk Jan SUDYK – Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Łupkowie, Piotr ŁAŃSKI – Nadleśniczy Nadleśnictwa Komańcza, Zbigniew PAWŁOWSKI – Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko oraz Adam PASINIEWICZ – Przewodniczący Rady Gminy Komańcza.

Dalszą część imprezy uświetniły występy znakomitych zespołów:

BIESZCZADERSI
STROPKOVIANIE – ze Słowacji.

Gwiazdami wieczoru były znane i lubiane zespoły:

FUTURE FOLK wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z wpływami folku góralskiego,
AFTER PARTY, który swą muzyką taneczną porwał do zabawy tłumy zgromadzone pod sceną
KOMBI Łosowski, prawdziwa gwiazda polskiej sceny muzycznej, ostatnim, ale jakże efektownym i zachwycającym punktem programu był pokaz TRANSFORMERS LED ROBOT, który w akompaniamencie muzyki i pokazów laserowych, wywołał wśród publiczności ogrom pozytywnych emocji.

Wydarzeniu towarzyszył również konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich na najlepszą potrawę regionalną i wypiek. W konkursie udział wzięło 7 Kół Gospodyń Wiejskich i jedno Stowarzyszenie.

A oto wyniki konkursu:

  • I miejsce – KGW z Nowego Łupkowa,
  • II miejsce – KGW z Czystogarbu,
  • III miejsce – KGW „Bukowianki” z Bukowska.

Wyróżnienia otrzymały:

  • KGW z Załuża,
  • KGW z Rzepedzi,
  • Stowarzyszenie „50+ w Komańczy”,
  • KGW z Markowiec,
  • KGW z Wolicy.

fot. Starostwo Powiatowe w Sanoku

Jury w składzie: Pan Tadeusz Chrzan – Poseł na Sejm RP, Pan Janusz Cecuła – Wicestarosta Powiatu Sanockiego, Pan Ernest Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz oraz Pan Zbigniew Pawłowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko, degustowali i oceniali przygotowane potrawy i wypieki oznaczone numerami, tym samym nie mając wiedzy o tym, które KGW było ich autorem. Wszystkim Paniom i Panom, którzy wzięli udział w konkursie i przygotowali tak pyszne regionalne dania i wypieki serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym za rok!

Podczas imprezy miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pn. „Solidarni z Ukrainą” oraz nagrodzenie jego laureatów.

W tym dniu nie zabrakło również stoisk z lokalnym rękodziełem, potrawami regionalnymi oraz wielu atrakcji dla dzieci, a były to m.in. dogoterapia z bardzo przyjaznymi czworonogami Bellą i Codi, dmuchańce, kula na wodzie, trampoliny, gry, zabawy oraz animacje.

Warto wspomnieć, że doskonałą obsługę cateringową podczas imprezy zapewnił catering „u Orłosia”.

W trakcie XXVI Spotkań Przygranicznych Polski i Słowacji zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy prowadziła Fundacja „Ramię w Ramię – nad Osławą”. Wszystkim ludziom dobrej woli dziękujemy za jej wsparcie i okazaną dobroć.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowania oraz realizację XXVI Spotkań Przygranicznych Polski i Słowacji.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy kieruje swoje podziękowania do wszystkich pracowników tej instytucji za trud, poświęcenie i ogrom pracy włożonej w organizację XXVI Spotkań Przygranicznych Polski i Słowacji.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni każdemu, kto przyczynił się do organizacji tego wydarzenia.

Cieszymy się że XXVI Spotkania Przygraniczne Polski i Słowacji świętowaliście razem z nami w KOMAŃCZY.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu pn. „XXVI SPOTKANIA PRZYGRANICZNE POLSKI I SŁOWACJI – solidarni z Ukrainą”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

materiały nadesłane / GOK Komańcza


09-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)