REKLAMA

List otwarty rodziców uczniów SP1: To jest eksperyment na dzieciach!

SANOK / PODKARPACIE. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy list od przedstawicieli rodziców uczniów kl. 4D Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Spotkanie było pokłosiem proponowanych przez magistrat zmian.

„Dnia 13.05.2021r. przedstawiciele rodziców uczniów kl. 4D SP1 w Sanoku poprosili o spotkanie z panem burmistrzem w sprawie sprzeciwu wobec likwidacji oddziału klasowego i rozdzielenia dzieci pomiędzy 3 pozostałe oddziały. Burmistrza reprezentowali: jego zastępca pan Grzegorz Kornecki oraz pani Irena Penar. Burmistrz bezwzględnie zakazał nagrywania rozmowy ze spotkania, jej rozpowszechniania (ewentualnie nielegalnie nagranej) i „straszył” powiadomieniem odpowiednich organów.

Winą o rozwiązanie klasy obarczył panią dyrektor SP1, wiedząc doskonale, że nie wykonanie tego polecenia jest naruszeniem dyscypliny finansów przez wyżej wymienioną.

Próbował podawać przykłady podobnych działań w innej szkole, ale prosiliśmy o powrót do tematu, który nas rodziców konkretnie interesował. Przedstawił same zalety, oczywiście w swoim mniemaniu, tego przedsięwzięcia, w tym dodatkowe wsparcie pedagogów i psychologa, czyli ich zatrudnienie – GDZIE WIĘC SĄ OSZCZĘDNOŚCI?

Dodatkowo argumentował, że brak ucznia z orzeczeniem o specjalnych potrzebach kształcenia przeważył na wybór tej a nie innej klasy, cały czas podkreślając, że takiego wyboru dokonała pani dyrektor SP1.

Argumenty rodziców, że te informacje wywołały wiele niepotrzebnych i negatywnych emocji wśród naszych dzieci, nie zrobiły najmniejszego wrażenia na włodarzu.

Z niewiadomych przyczyn, sformułowanie, że powyższe działania są eksperymentem na dzieciach obruszyły pana burmistrza. Dla naszych pociech to jest zupełnie nowa, wręcz niemożliwa do przewidzenia sytuacja, z wątpliwej jakości efektami – czyli eksperyment.

Pytanie ZYSK FINANSOWY pozostało zawieszone w próżni, tj. o oszczędność na zlikwidowanym oddziale, przy jednocześnie planowanych:
– zatrudnieniu psychologa,
– przydzielenia dodatkowych godzin na zajęcia wyrównawcze i dla zdolnych dzieci,
– podziale na grupy językowe (teraz są 4, a ma być 5) i w-f,

W jaki sposób pomieszczą się dzieci w sali komputerowej, jeżeli teraz 12 osobowa grupa ma utrudniony dostęp do sprzętu (a maksymalnie w klasie ma być 29 uczniów, czyli liczniejsze grupy).

Przed zadanym pytaniem pan burmistrz opuścił spotkanie, o obecna pani Penar nie potrafiła udzielić odpowiedzi”.

Rodzice uczniów kl. 4 D SP1

Grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

OTRZYMALIŚMY / SANOK: Rodzice. „Oczekujemy odwołania decyzji”

13-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)