REKLAMA
REKLAMA

Apel o czujność i zainteresowanie!

Pustostany, ogródki działkowe, altanki, to miejsca podlegające ścisłym kontrolom policjantów, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli widzicie Państwo osobę, która ze względu na swój stan nie powinna pozostawać na zewnątrz – zawiadomcie o tym Policję.

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie. Dlatego sprawdzane są m.in. pustostany, ogródki działkowe, altanki. Jeśli są w tych miejscach bezdomni, Policja przypomina, że mogą skorzystać z pomocy placówek oferujących nocleg, czy ciepły posiłek.

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia, czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że telefon pod numer 112 może uratować życie.

Warto skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób również można informować o miejscach przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Przypominamy, że na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy informacje o pomocy dla osób bezdomnych. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987 można uzyskać informacje o wolnych miejscach noclegowych w placówkach dla osób bezdomnych.

KPP Ustrzyki DolneZOBACZ RÓWNIEŻ:

MICHAŁ NIEZNAŃSKI: Nie wiem dlaczego ludzie wychodzą na ulice, i kto ich omotał wizją polexitu / tvPolska.pl

26-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)