REKLAMA
REKLAMA

Apetyt na tradycje. Warsztaty wędliniarskie i wędzarnicze (ZDJĘCIA)

WUJSKIE / PODKARPACIE. W połowie listopada w WDK w Wujskiem odbyły się warsztaty wędliniarskie i wędzarnicze zrealizowane w ramach projektu pn. “Apetyt na tradycje – kulinarne dziedzictwo wsi”, dofinansowanego w ramach Karpackich Inicjatyw Lokalnych.

Tradycje kulinarne, szczególnie te dotyczące przyrządzania mięs (baranina, jagnięcina, koźlina) są znikome i wraz z upływem czasu zanikają. Celem realizacji projektu było przywracanie tradycji wyrobu swojskich kiełbas, szynek, podrobów w warunkach domowych oraz uświadomienie, jakie korzyści płyną z ich spożywania.

Mamy nadzieję, graniczącą z pewnością, że warsztaty pomogą zaszczepić w mieszkańcach regionu chęć powrotu do tradycji i produkcji tradycyjnych wyrobów wędliniarskich, a dobre warunki sprzyjające rozwojowi produkcji rolnej będą bodźcem do rozwoju produkcji tradycyjnych wędlin na terenie nie tylko Wujskiego, ale także innych okolicznych m,miejscowości.

Członkinie KGW w Wujskiem aktywnie i z pasją starają się ocalić od zapomnienia kulinarne tradycje regionu. Jednym z przykładów wspomnianych działań jest projekt “Apetyt na tradycje – kulinarne dziedzictwo wsi” realizowany przez Koło dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach Karpackich Inicjatyw Lokalnych.

W ramach ww. warsztatów powstała publikacja elektroniczna, którą można pobrać i spróbować własnych sił w wyrobie wędlin. To doskonała propozycja na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Apetyt na tradycje – kulinarne dziedzictwo wsi (publikacja elektroniczna) – pobierz pdf.

foto: Gmina Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

M. KUCHCIŃSKI o tzw. ustawie segregacyjnej. „Obowiązkiem państwa jest obrona wszystkich obywateli” / tvPolska.pl

 


30-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)