REKLAMA
REKLAMA

Atak nożownika w Rzeszowie. Lekarze wybudzili 12-latkę

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który może mieć związek z wczorajszym atakiem na 12-latkę w Rzeszowie – napisano wczoraj (14 bm.) w krótkim komunikacie na profilu społecznościowym Podkarpackiej Policji. 

 Dziś (15 bm.) prokuratura potwierdza te informację. – W dniu 14 listopada 2023 roku funkcjonariusze Policji zatrzymali sprawcę zdarzenia – tj. 16 letniego mężczyznę, mieszkańca Rzeszowa.

Z uwagi na wiek sprawcy, został on przesłuchany przez Policję. Podczas przesłuchania odmówił odpowiedzi na pytanie o to czy przyznaje się do popełnienia czynów i odmówił składania wyjaśnień.

– W dniu dzisiejszym (15 bm.) prokurator, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, skieruje wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu, o zastosowanie środków tymczasowych, a przede wszystkim umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich oraz o zastosowanie trybu przewidzianego w art. 67 ustawy, tj. o przekazanie sprawy prokuratorowi wobec stwierdzenia okoliczności wskazanych w art. 10 § 2 kodeksu karnego, tj. jeżeli nieletni, po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego, m. in. z art. 148 § 1 kodeksu karnego, może odpowiadać na zasadach określonych w kodeksie karnym, jeżeli m. in. okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają – przekazuje prokurator Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

12-latka wybudzona ze śpiączki

Dziewczynka przeszła operację w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr. 2 w Rzeszowie i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Jak informuje rzecznik prasowy szpitala w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów, 12-latka została wybudzona ze śpiączki, a jej stan się poprawia. Przejdzie konsultację okulistyczną, gdyż skarży się na gorsze widzenie w jednym oku.

Przypomnijmy: 13 listopada 2023 roku około godz. 17 tej, przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, doszło do napadu na 12 letnią dziewczynkę. Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem.

Dziewczynka przytomna, zdołała zadzwonić do swojej mamy, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia i zadzwoniła na numer alarmowy. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Rzeszowie.

 

Grafika poglądowa: arch. Policji (2), pixabay.com


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)