REKLAMA
REKLAMA

Atak wilków: Nie pomógł pastuch. „Boimy się!” (ZDJĘCIA 18+)

JAĆMIERZ, GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE.Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy kolejne drastyczne zdjecia zagryzionego bydła w bardzo bliskiej odległości od domów. Do zdarzenia doszło w środę (28 września), w godzinach porannych w Jaćmierzu (gmina Zarszyn). – Boimy się o życie dzieci oraz swoje – alarmują mieszkańcy.

Do ataku doszło w godzinach porannych w odległości około 50-60 m od najbliższych zabudowań. Wataha wilków zagryzła półrocznego cielaka. – Krowy zostały wygnane przed godziną siódmą rano. Właściciele około południa pojechali na pastwisko z wodą. Wtedy też znaleźli zagryzionego cielaka – relacjonuje nam świadek zdarzenia.

Warto zaznaczyć, że pastwisko było ogrodzone pastuchem. To jednak nie okazało się przeszkodą dla drapieżników. – Boimy się o życie dzieci oraz swoje – stwierdza zdecydowanie nasz rozmówca.

Według informacji, które udało się nam uzyskać w Urzędzie Gminy w Zarszynie w tym roku kilka razy odbierano sygnały od mieszkańców o bliskich spotkaniach z wilkami czy o zagryzionych psach. Miały być widziane m.in. obok obiektów użyteczności publicznej.

Grafika poglądowa

Do sprawy powrócimy.

foto: nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOCZEK. Atak wilków 30 m od domu. Zagryziona łania (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)


30-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)