REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatne kursy autobusu pomiędzy „sanockimi perełkami”!

SANOK / PODKARPACIE. Od dzisiaj Powiat Sanocki uruchomił promocyjne przejazdy samochodowe w porozumieniu z firmą Automet, których celem jest zachęcenie turystów i mieszkańców do zwiedzania dwóch sanockich muzeów: Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Bus stacjonuje na parkingu przy moście prowadzącym na Białą Górę. Z darmowego przejazdu można skorzystać codziennie w godzinach pracy muzeów, tj. od 8:00 do 18:00.

– Skomunikowanie dwóch muzealnych wizytówek Sanoka wydaje się zasadne, tym bardziej, że rokrocznie nasze placówki – Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Muzeum Historyczne odwiedza łącznie około 200 tysięcy turystów – mówi Jarosław Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego. – Statystyczny turysta, który przyjeżdża do Sanoka, przebywa w mieście kilka godzin, co często pozwala mu na zwiedzenie tylko jednego z muzeów: staje przed wyborem pomiędzy skansenem a zamkiem. Mam nadzieję, że zaproponowane przez Powiat Sanocki rozwiązanie ułatwi skorzystanie z oferty obydwu placówek, co mogłoby przynieść pozytywne efekty frekwencyjne.

Obecnie, ze względu na ograniczenie tonażowe na moście prowadzącym do skansenu, przejazd ciężkimi autobusami jest niemożliwy. Wybierając elektryczny, ekologiczny bus podstawiony przez Powiat Sanocki, (który wcześniej przewoził turystów nad Morskie Oko), osoby starsze i mające problem z poruszeniem się, bez przeszkód dotrą do sanockich muzeów.

Jak zauważa Marcin Krowiak, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, bus będzie dużym ułatwieniem szczególnie dla grup zorganizowanych i osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty, a tym samym, do zwiedzania naszych wspaniałych muzeów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

28-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)