REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY / CISNA: Za 2 tygodnie Bieg Rzeźnika!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Tegoroczny Festiwal Biegu Rzeźnika wraca na bieszczadzkie szlaki z 2019 roku. Przez 4 dni przewidziano starty na ośmiu dystansach.

Centrum Festiwalu będzie Orlik w Cisnej, gdzie zlokalizowane zostanie biuro zawodów, odbędą się targi EXPO oraz start i meta większości biegów. Festiwal rozpocznie się w środę 15 czerwca po południu a pierwsi zawodnicy wyruszą w trasy w czwartek rano.

A może by tak pomaszerować w Bieszczadach?! 

– Nowością będzie marsz z olimpijczykiem! Z inicjatywy Roberta i Justyny Korzeniowskich do bogatej oferty festiwalowej dołączył ostatnio jeszcze jednej nowy dystans: piętnastokilometrowy Rzeźnicki Marsz z WalkingLovers. Na Rzeźnicki marsz zapraszamy wszystkich tych, którzy nie czują się na siłach, żeby uczestniczyć w festiwalowych biegach lub tych, którzy po prostu wolą chodzić niż biegać  – zachęca Mirosław Bieniecki, dyrektor VIII Festiwalu Biegu Rzeźnika

W czwartek 16 czerwca startuje Maraton Rzeźnika na trasie 52 km, znanej wielu z Was z ultraMaratonu Bieszczadzkiego. Jak ta trasa wygląda w przeddzień lata? Czym różni się od jesiennej? Na pewno będzie dłużej jasno, zapewne będzie cieplej, a i limit będzie dłuższy o godzinę od tego, który znacie z  jesieni.

W czwartek wieczorem, o 19:00, gdy dobiegać będą ostatni ultramaratończycy, spotykamy się na odprawie Biegu Rzeźnika i Biegu Rzeźnika Ultra. Potem krótkie spanie i o 1:30 – podczas gdy w Cisnej będą już czekały autokary wywożące rzeźnickie pary na start do Komańczy – będziemy kibicować tym, którzy wystartują w Rzeźniku Ultra. Ponad 100 km dość wymagającej, ale przepięknej trasy wiodącej z Cisnej do Cisnej przez Jasło, Fereczatą, Smerek, Rawki, Kremenaros, Rabią Skałę, Okrąglik i Hyrlatą. A półtorej godziny później w Komańczy już po raz dziewiętnasty huknie strzał startowy Biegu Rzeźnika. Zakładamy, że uczestnicy obu biegów spotkają się  w okolicach Rabiej Skały… a potem znowu na Hyrlatej… i na końcu w Cisnej.

W sobotę rano o 7:45, przy akompaniamencie wiewiórkowych przeszkadzajek odjedziemy trzema składami Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej na start Rzeźniczka, a zanim przebrzmi dźwięk lokomotyw – wystartujemy Dychę na Jeleni Skok. Uczestnicy tych biegów spotkają się dopiero kilka godzin później w Cisnej, gdzie w tym czasie Strefę Mety opanują nieletni biegacze ścigający się na kilku dystansach, adekwatnych do wieku. Nowością będą biegi dla młodzieży na poważnych, kilkukilometrowych trasach. 

A potem… zakończenie, dekoracja i muzyka. Powrót do rzeczywistości szykujcie na późne popołudnie w niedzielę.

Do zobaczenia w Cisnej!

Biegi na VIII Festiwalu Biegu Rzeźnika:

 • Maraton Rzeźnika: ok. 52 km
 • Rzeźnicki Marsz z Walking Lovers: ok. 16 km
 • Bieg Rzeźnika (w parach): dystans: około 80 km
 • Bieg Rzeźnika Hardcore (w parach): dystans: Bieg Rzeźnika ok. 80 km PLUS ok. 22,5 km
 • Bieg Rzeźnika Ultra: dystans około 107 km
 • Rzeźniczek: dystans: około 28 km
 • Dycha na Jeleni Skok: dystans: około 11 km
 • Biegi dla dzieci

materiały nadesłane

02-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)