REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Niedźwiadek walczy o życie (VIDEO)

BIESZCZADY: Niedźwiadek walczy o życie (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. – Zelektryzowała nas informacja od leśniczego Janusza, że tuż przy domostwach w Teleśnicy, nad rzeką zaobserwowano małego niedźwiedzia. Wiedzieliśmy, że w okolicy bytuje niedźwiedzica, z która widywaliśmy jej potomstwo – dwa niedźwiedzie. Leśniczy otropił okolicę w poszukiwaniu tropów samicy i drugiego niedźwiadka. Nie znalazł ich. Odnalazł tropy dwóch wilków – jak się okazało- idących za tropem niedźwiadka (na śniegu było widać ślady krwi) – czytamy na fanpage Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, Lasy Państwowe. 

Ten wbił się w potok i nim szedł w kierunku domostw. Tu utknął nad wezbraną rzeką. Próbował wspiąć się na urwisty brzeg – ale nie dał rady. Obserwacja zwierzęcia wskazała na to, że jest wychudzony, mocno osłabiony oraz ma problemy z chodzeniem – ciągnie tylne łapy. Jego los wydawał się przesądzony… trzeba było działać.

Niezwłoczny telefon do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Jej dyrektor Wojciech Wdowik wydaje niezwłocznie zgodę na podjęcie kroków w celu zatrzymania niedźwiedzia.
Telefon do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ustrzykach Dolnych. Przemysław Łoś (Powiatowy Lekarz Weterynarii) deleguje dwoje swoich pracowników do pomocy przy prowadzonych działaniach.

Jeszcze tylko kontakt z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (wszyscy pamiętamy historię niedźwiedzicy Cisnej). W rozmowie telefonicznej pada deklaracja szybkiej pomocy (fakt – pracownicy ośrodka drogę z Przemyśla pokonali błyskawicznie). Pada także deklaracja, że jeśli tylko stan niedźwiedzia na to pozwoli – podejmiemy próbę przywrócenia go do naturalnego środowiska.

Trzymajcie kciuki za to, żeby się udało.

Na dzień dzisiejszy niedźwiadek trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

źródło: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, LP


ZOBACZ TAKŻE NA tvPolska.pl

Prezydent RAFAŁ PIECH : Pracodawca zmusza pracownika do SZCZEPIEŃ? Co robić?

11-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)