REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Remont „schodów” na Tarnicę (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od 2 listopada wszystkie szlaki w masywie Tarnicy, Szerokiego Wierchu, Halicza oraz Krzemienia zostały zamknięte do odwołania. Szczegóły dotyczące zamkniętych szlaków – kliknij. Związane jest to z ich remontem.


Szlak Wołosate-Tarnica

– Chwilowo zamykamy część szlaków, bo remontujemy stopnice progów (zwanych często schodami) na czas lotniczego transportu materiałów. Użyty zostanie helikopter, który co kilka metrów będzie zrzucał podwieszony ładunek (piaskowiec z właściwej jednostki geologicznej). Prawdą jest, iż w szóstym sezonie funkcjonowania progów, po przejściu ponad 2 mln osób powstały zagłębienia, które teraz zniwelujemy naturalnym materiałem. Nie budujemy już nowych „schodów”, ani drewnianych ani też kamiennych. Ten etap mamy już za sobą i zakończył się w tym roku. Zabezpieczenia ochronne powstały wszędzie tam, gdzie podłoże było zerodowane, na stromiznach, gdzie nie było możliwości innego rozwiązania – informuje Bieszczadzki Parka narodowy.


Zagłębienia do wypełnienia piaskowcem

Wspomniany remont ma poprawić ponadto warunki bezpieczeństwa. Prace nie były prowadzone w miesiącach letnich ze względu na duży ruch turystyczny. Jeżeli dopisze aura, za kilka dni wszystkie szlaki znów będą czynne. Prace remontowe są możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanym z Funduszu Leśnego.


Tłuczeń przygotowany do transportu

foto: BdPN

04-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)