REKLAMA
REKLAMA

Bijatyka pseudokibiców na głównej ulicy w Brzozowie (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Do dużej bijatyki na głównej ulicy w Brzozowie doszło w niedzielę po meczu piłkarskim pomiędzy Brzozovią Brzozów a Zamczyskiem Odrzykoń. Starli się ze sobą pseudokibice obu drużyn. Było niebezpiecznie, gdyż tuż obok upadających na drogę osób, przejeżdżały samochody.

Całe zajście zarejestrowano i udostępniono w sieci. Na nagraniach video widać dwie grupy pseudokibiców toczące ze sobą regularną bijatykę na ul. Legionistów w Brzozowie. Wszystko działo się tuż po meczu klasy okręgowej, w którym Brzozovia MOSiR Brzozów rywalizowała z Zamczyskiem Odrzykoń. Na boisku starcie zwyciężyli goście 5:3.

Policja prowadzi czynności polegające na analizie zebranych materiałów i identyfikacji osób, które brały udział w zdarzeniu – mówi nam asp. sztab. Monika Dereń, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Jak wynika z informacji, do których dotarliśmy, mecz przebiegł bez zakłóceń. Policja wprawdzie interweniowała wobec kibiców gości, ale działania nie miały związku z jakimkolwiek agresywnym zachowaniem. Polegały na wylegitymowaniu osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Na komendzie dowiadujemy się, że po zakończeniu spotkania, grupa pseudokibiców zawróciła w kierunku stadionu i wtedy doszło do „krótkotrwałej szarpaniny”.

O przestępstwach związanych z bójkami mówi art. 158 Kodeksu Karnego. Kary za uczestnictwo w tego typu zdarzeniach mogą być surowe.

Udział w bójce lub pobiciu – art. 158

§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Film z bijatyki

Youtube.com / ULTRAS Podkarpacie TV

źródło: Red., Youtube.com / ULTRAS Podkarpacie TV

13-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)