REKLAMA
REKLAMA

BOGUCHWAŁA. IV Dzień Pola. Bogaty program imprezy!

BOGUCHWAŁA / PODKARPACIE. Już w niedzielę 11 czerwca od godziny 9:00 do 16:00 Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z współorganizatorami zapraszają na IV Dni Pola.

Jest to wydarzenie nawiązujące do Krajowych Dni Pola, które w bieżącym roku odbywają się w miejscowości Sielinko i organizowane są przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W województwie podkarpackim organizowany od kilku lat – Dzień Pola ma na celu przede wszystkim zaprezentowanie działalności 18 hektarowego pola doświadczalnego, na którym jest ok. 1000 poletek z różnymi gatunkami i odmianami roślin rolniczych. Znajduje się tam także kolekcja ziół i roślin przyprawowych oraz miododajnych, sad tradycyjny z dawnymi odmianami drzew owocowych, pasieka, a także klony wierzby energetycznej. W trakcie wydarzenia odwiedzający mogą zwiedzić m.in. dorobek polskiej hodowli roślin, a także doświadczenia we współpracy z licznymi firmami z branży rolniczej, instytutami naukowymi oraz uczelniami.

Program IV Dnia Pola jest bardzo bogaty. Podczas trwania imprezy przewidziane są liczne pokazy, konkursy, konferencje, a także atrakcje dla najmłodszych. Zaprezentowane zostaną m.in. nowoczesne technologie uprawy kukurydzy, maszyny rolnicze najnowszych generacji, systemy nawadniające wykorzystywane w rolnictwie, a także statki powietrzne przystosowane do nawożenia i ochrony roślin. Odwiedzający, podczas imprezy będą mogli zaznajomić się z tematyką dotyczącą platformy doradczej eDWIN, pszczelarstwa oraz wykorzystywania ziół w życiu codziennym. W trakcie trwania IV Dnia Pola nie zabraknie także rozrywki dla dzieci i młodzieży – odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Rolniczych oraz konkurs pt. „Ziołowa Wyklejanka”.

Dzień Pola to także wspaniała okazja do świadczenia usług doradczych z tematyki dotyczącej rolnictwa, a także promocji firm związanych z tą branżą.

Szczegółowe informacje na plakacie

źródło: PODR w Boguchwale

zdjęcie: PODR Boguchwała

 


07-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)