REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Napadł, pobił i okradł znajomego

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 21-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Mężczyzna odpowie za napaść na swojego znajomego. Sprawca zaatakował 43-latka i pobił, zabrał mu także 1200 zł. Za to przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Brzozowscy kryminalni ustalili i zatrzymali w miniony piątek dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z pobiciem 43-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego. Pokrzywdzonemu podczas tego zdarzenia skradziono 1200 zł.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 30 marca br. wieczorem, w miejscowości Górki. To wówczas pokrzywdzony mężczyzna, po zrobieniu zakupów w pobliskim sklepie, spotkał na zewnątrz swoich znajomych. Zamienił z 21 i 39-latkiem parę słów i udał się do swojego miejsca zamieszkania.

W pewnym momencie został napadnięty od tyłu i przewrócony na ziemię. Zaatakowany 43-latek rozpoznał napastnika, był to jego 21-letni znajomy, z którym chwilę wcześniej rozmawiał pod sklepem. Młody mężczyzna kopał go po głowie. W wyniku zadawanych uderzeń 43-latek stracił przytomność, a napastnik zabrał z jego portfela pieniądze w kwocie 1200 zł.

Funkcjonariusze zatrzymali 21 i 39-latka. Starszy z nich po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony. Natomiast zebrany materiał dowodowy pozwolił mundurowym na przedstawienie 21-latkowi zarzutu rozboju i gróźb karalnych. Okazało się, że mężczyzna, poza pobiciem 43-latka, groził również ekspedientce w sklepie.

Teraz 21-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

KPP Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Bestialskie egzekucje w ukraińskich miastach. Masowe groby (DRASTYCZNE)


REGION: Pożar turbiny wiatrowej! (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

04-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)