REKLAMA
REKLAMA

Budowa pomnika Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie w ramach projektu “Naftowa kolebka Europy: zapomniana historia Polski i Ukrainy”

Pomimo pandemii i obostrzeń skutecznie hamujących tempo pracy realizacja projektu, choć w pewnym stopniu straciła na dynamice przebiega w sposób niezakłócony i prawie zgodnie z planem. Niestety nie możemy w pełni „nabrać prędkości”, ale mamy nadzieję, że już w bardzo niedługim czasie się to zmieni i będziemy mogli zaprezentować bardzo ciekawe efekty naszej pracy.

W najbliższym czasie przystępujemy do prac badawczych o wymiarze historycznym, których efektem będzie skatalogowanie i usystematyzowanie informacji związanych z wydobyciem ropy naftowej na terenie naszej gminy i okolicach. Zapewniamy, że efekty tych prac będą na pewno zaskakujące i odkryją wiele ciekawych faktów, o których do tej pory nie mówiono, a nawet zostały one całkowicie zapomniane i pomijane w powszechnym obiegu informacji.

Równocześnie nasze wysiłki kierujemy w kierunku budowy pomnika Ignacego Łukasiewicza, który stanie przy szkole podstawowej w Strachocinie – mamy nadzieję, ze już w przyszłym miesiącu będziemy mogli zaprezentować naszym mieszkańcom wizualizacje i zebrać opinie na temat jego wyglądu.

źródło: Gmina Sanok


Zdjęcie poglądowe

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)