REKLAMA
REKLAMA

Co słychać na rynku nieruchomości?

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości niewątpliwie jest dynamiczna. Znacząca większość zarówno kupujących, jak i sprzedających ma dokładnie te same obawy i dręczy ich jedno wspólne pytanie, czy to jest dobry moment?

Z pewnością należy stwierdzić, że każdą decyzję o zakupie czy sprzedaży powinniśmy podjąć po dogłębnej analizie. Obecną sytuację na rynku nieruchomości determinują wysokie ceny i wysokie koszty kredytów. Można się spodziewać, że najbliższe miesiące przyniosą stabilizację cen, ale czas pokaże czy tak się stanie.

Czy warto zatem sprzedawać teraz nieruchomość? Niewątpliwie warto to rozważyć, bowiem z uwagi na sytuację na rynku jesteśmy w stanie osiągnąć wysoką wartość, a wysoki popyt na nieruchomości powoduje, że korzystając z pomocy profesjonalnych pośredników nie powinniśmy mieć większego problemu ze sprzedażą naszej nieruchomości.

A co z kupnem nieruchomości? Choć koszty kredytu mogą zniechęcać do zakupu mieszkania czy domu, warto pamiętać, że kupując na kredyt, z każdą ratą nasze mieszkanie czy dom są coraz bardziej nasze, czego nie mamy przy najmie. Warto również kupować działki, które cały czas są jedną z bardziej bezpiecznych inwestycji, bowiem w dłuższym okresie praktycznie zawsze wyjdziemy na plus.

Rozważając sprzedaż, zakup czy też najem nieruchomości musimy mieć na uwadze, że transakcje te składają się z kilku etapów, od wyszukiwania i przeglądania ofert, przez weryfikację stanu prawnego i technicznego nieruchomości, aż po skompletowanie potrzebnej dokumentacji i sfinalizowanie transakcji u notariusza (podpisanie umowy najmu).

Wiedza, doświadczenie oraz znajomość rynku bezsprzecznie wpływają na oszczędność czasu i bezpieczeństwo transakcji. W procesie sprzedaży i kupna nieruchomości warto korzystać z fachowej pomocy. Profesjonalny pośrednik wyręcza klientów w wielu czynnościach, którymi sami nie mogą lub nie chcą się zajmować. Agent z doświadczenia wie, co stanowi największą wartość nieruchomości oraz jak dotrzeć do klienta zarówno poprzez obraz, jak i interesującą treść. Ma on też kontakt ze specjalistami (notariuszem, prawnikiem, doradcą kredytowym, ekspertami budowlanymi itp.), przez co może szybciej i sprawniej załatwić różne formalności.

W procesie sprzedaży odpowiednie przygotowanie i prezentacja nieruchomości znacząco skracają czas poszukiwań klienta, pozwalając jednocześnie uzyskać korzystniejszą cenę. Podejmując współprace z biurem nieruchomości Klienci nie muszą martwić się o przygotowanie i publikację profesjonalnej oferty, nowoczesne działania marketingowe, prezentację nieruchomości, negocjacje dobrej ceny, jak również całą dokumentację związaną z transakcją. Odpowiednie osoby wykonują te wszystkie czynności za nich.

Należy pamiętać, że profesjonalny pośrednik jest zorientowany w specyfice lokalnego rynku i ma dostęp nie tylko do cen ofertowych, lecz również do cen transakcyjnych, czyli tych, za które nieruchomości faktycznie zostały sprzedane. Taka wiedza pozwala na adekwatne i obiektywne określenie ceny nieruchomości, zwiększając jednocześnie szansę na skuteczną sprzedaż.

Ryzyka nie da się całkowicie wyeliminować, ale można je zminimalizować korzystając z pomocy specjalistów, którzy zawsze mają dodatkowe narzędzie – doświadczenie, a nie tylko teorię. Dlatego zachęcamy do skorzystania z doświadczenia doradców ds. nieruchomości Biura Nieruchomości Kwadraciak.

Zespół Kwadraciaka to młodzi, ambitni i w pełni zaangażowani w swoją pracę profesjonaliści. Codziennie pomagają Klientom w sprzedaży, zakupie czy wynajmie mieszkań, domów, działek, lokali i obiektów komercyjnych, zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Wykonują swoją pracę z pasją, gwarantując Państwu najwyższą jakość usług. Troszczą się o Klientów od momentu podpisania umowy pośrednictwa, aż do dnia przeniesienia własności (podpisania umowy najmu).

Na życzenie Klienta doradcy sprawdzają nieruchomość pod względem prawnym, uzgadniają warunki zawarcia umowy, kompletują dokumenty, pomagają w przepisaniu mediów.

Dodatkowo Klienci Biura Nieruchomości Kwadraciak mogą liczyć na zakup ich nieruchomości za gotówkę, pomoc w przeprowadzce i transporcie gabarytów, pomoc w uzyskaniu kredytu, wycenę i analizę stanu technicznego nieruchomości, doradztwo prawne, techniczne i geodezyjne, jak również usługi remontowo-budowlane.

Agenci biura są dla Państwa dostępni pod telefonami:
665 811 520 (Pani Katarzyna),
605 153 696 (Pani Aleksandra).

We wrześniu zachęcamy również do skorzystania z darmowych konsultacji dotyczących transakcji sprzedaży|zakupu|najmu nieruchomości, jak również darmowych porad prawnych związanych z nieruchomościami – osobiście w siedzibie biura w Sanoku przy ul. 3 Maja 5 (deptak nad Żabką) w godzinach 9:00 – 17:00 oraz pod numerem telefonu 605 153 696.

Aktualne oferty Biura Nieruchomości Kwadraciak znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.kwadraciak.sanok.pl

Jednocześnie, ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Jeżeli masz doświadczenie w pracy agenta nieruchomości, lubisz wyzwania, swobodę w działaniu i chcesz z nami budować nową markę na rynku to czekamy właśnie na Ciebie. Oferujemy pracę z ludźmi z pasją, bardzo atrakcyjne warunki finansowe i liczne szkolenia. Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami!

CV wraz ze zdjęciem prosimy o wysyłanie na adres e-mail: kwadraciak.nieruchomosci@gmail.com.

** Artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wyraża jedynie osobiste poglądy autora.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

05-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: