REKLAMA
REKLAMA

Ćwiczenia na szeroką skalę! W szkole i nad jeziorem! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Ćwiczenia na szeroką skalę! W szkole i nad jeziorem! (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Komenda Powiatowa Policji w Lesku była organizatorem ćwiczeń, jakie odbyły się na terenie powiatu leskiego. Ich celem było przygotowanie do podejmowania działań i wspólnego reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Do udziału w ćwiczeniach zaproszonych zostało wiele służb współpracujących na co dzień z Policją.

Przez trzy dni, lescy policjanci, którzy byli organizatorami tego przedsięwzięcia, funkcjonariusze z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej, oddziału prewencji Policji, CBŚP oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wspólnie ze służbami, z którymi na co dzień współpracują, uczestniczyli w ćwiczeniach pn. „Solina 2022”. Trzydniowe ćwiczenia miały na celu m.in.: sprawdzenie sprawności systemu obiegu informacji pomiędzy służbami w sytuacji zagrożenia oraz czasów ich reakcji na zdarzenia kryzysowe, zgranie działań jednostek Policji i administracji publicznej, w trakcie działań związanych z zakłóceniem bezpieczeństwa publicznego. Kolejnym celem było minimalizowanie zagrożeń pośrednich, doskonalenie współpracy podmiotów systemu zarządzania kryzysowego oraz sprawdzenie procedur ujętych w planach zarządzania kryzysowego.

W poniedziałek, ćwiczenia odbywały się na terenie jednej z leskich szkół ponadpodstawowych. Scenariusz zakładał sytuację kryzysową związaną z aktami terroru – „aktywny strzelec”, sytuacja zakładnicza oraz potencjalne zagrożenie bombowe. We wtorek, ćwiczenia przeniosły się na teren gmin Olszanica i Solina – w tym również na Jezioro Solińskie. Tego dnia scenariusz przewidywał m.in. ucieczkę więźniów, kradzież broni, uprowadzenie statku pasażerskiego oraz akcję poszukiwawczo-ratowniczą na wodzie i na terenach przywodnych. Ostatni dzień poświęcony był współpracy służb w przeciwdziałaniu atakom terroru i handlu ludźmi.

Funkcjonariusze mieli także okazję doskonalić swoje umiejętności strzeleckie na nowoczesnej strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Lesku i utrwalić algorytmy postępowania podczas zajęć teoretycznych.

W trzydniowych ćwiczeniach, oprócz policjantów, wzięło udział także wiele służb na co dzień współpracujących z Policją m.in.: Straż Pożarna, Główny Inspektorat Służby Więziennej, GOPR, WOPR, STORAT, Straż Rybacka, Straż Leśna, służby ratownicze i medyczne, powiatowe i gminne zespoły zarządzania kryzysowego oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej…. 2024!

KPP Lesko


28-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)