REKLAMA
REKLAMA

Czy warto jechać za granicę bez polisy turystycznej?

Obecne czasy są bardzo niespokojne, a szalejąca na całym świecie epidemia koronawirusa nie sprzyja dalekim podróżom i spokojnemu wypoczynkowi w egzotycznych kurortach. Jeśli jednak zdecydowałeś się na wyjazd i chcesz spędzić urlop w innym kraju to znak, że powinieneś też zainteresować się ubezpieczeniem turystycznym. Sprawdź, dlaczego nie warto wlatywać z Polski bez tego produktu.

Gdzie kupić polisę?

Najlepszym miejscem jest obecnie Internet. Bez stania w kolejkach, długich rozmów z konsultantami oraz konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko, że skorzystasz z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeniowych, by po wpisaniu kilu danych móc ujrzeć listę najkorzystniejszych ofert opracowanych na podstawie Twoich preferencji ubezpieczeniowych. Dowiedz się więcej na stronie: https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę turystyczną?

Istnieje kilka bardzo ważnych elementów, bez których polisa wakacyjna nie będzie należycie chronić Cię przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. Zalecamy, żebyś zwrócił uwagę na:

OC – ten pakiet pomoże Ci w sytuacji, gdy spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie. Ubezpieczyciel pokryje roszczenia ofiar oraz wypłaci stosowne odszkodowanie.

Koszty leczenia – powszechnie wiadomo, że leczenie poza granicami Polski jest bardzo drogie. Właśnie dlatego warto zadbać o wysoką kwotę ubezpieczenia kosztów pomocy medycznej. Dzięki temu towarzystwo zapłaci za procedury medyczne, których będziesz potrzebować na zagranicznych wakacjach.

ethan-robertson-SYx3UCHZJlo-unsplash

Ochrona przed konsekwencjami zakażenia koronawirusem – zalecamy, byś sprawdził w OWU, jak Twoja polisa odnosi się do zakażenia koronawirusem. W obecnej chwili to bardzo ważne, by nie zostać na lodzie w obcym kraju, chorując na niebezpieczną schorzenie. Weź to na poważnie, ponieważ krzywa zachorowań rośnie.

NNW – wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiesz, co może Ci się przytrafić. Jeśli w wyniku niespodziewanego zdarzenia Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, ubezpieczyciel wypłaci stosowne zadośćuczynienie, które będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację.

Ochrona bagażu – jeśli Twoje walizki zaginą lub zostaną skradzione, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci część środków, które poniosłeś, by móc dalej brać udział w wakacjach i odkupić niezbędne rzeczy.

Rezygnacja z wyjazdu lub opóźniony lot – ubezpieczyciele różnie podchodzą do tej kwestii. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, byś dowiedział się wszystkiego przed podpisaniem umowy. W innym wypadku możesz niemiło się zaskoczyć. Dowiedz się więcej na: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-od-opoznienia-lotu/

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne to produkt, który nie tylko chroni Cię przed finansowymi konsekwencjami niebezpiecznych i nieoczekiwanych zdarzeń, ale również daje spokój. Dzięki odpowiednio zbudowanej polisie Twój wypoczynek nie będzie niczym zakłócony. Nie ma więc powodu, by narażać się na koszty i jechać na wakacje bez ochrony.

materiały nadesłane
tekst sponsorowany

18-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)