REKLAMA
REKLAMA

BOGUCHWAŁA: Debata „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Rzeszowskiego?”(ZDJĘCIA)

BOGUCHWAŁA / W dniu 22 kwietnia 2023 r. Fundacja Misji Obywatelskiej zorganizowała na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale debatę pod nazwą: „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Rzeszowskiego?”, której jednym z gości był Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, obejmując dodatkowo wydarzenie patronatem honorowym.

Celem projektu jest wzrost zaangażowania mieszkańców Podkarpacia, a zwłaszcza Powiatu Rzeszowskiego, organizacji pozarządowych, społecznych w życie publiczne i obywatelskie w regionie.

Podczas panelu Starosta Rzeszowski podkreślił, że Powiat Rzeszowski jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się powiatów w Polsce, który może pochwalić się m.in. jedną z największych ilości wydawanych pozwoleń na budowę, napływu mieszkańców czy rozwijającym się na jego terenach atrakcyjnego dla inwestorów Parku Naukowo-Technologicznego „Dworzysko” w Rzeszowie. Z kolei Pan Robert Pieszczoch – Dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zapewnił, że jest spokojny o przyszłość powiatu, gdyż widzi stale rozwijający się sektor rolnictwa w naszym regionie, a ilość zarejestrowanych gorspodarstw stale rośnie. Głos zabrał także Krzysztof Jarosz – prezes zarządu PSGK Sanok, który przybliżył słuchaczom kwestię najbliższych dekat związaną z inwestycjami dotyczącymi technologii wodorowej. Swoją troskę o przyszłość najmłodszego pokolenia w kwestii ekologii wyraziła także Pani Elżbieta Zielińska – członek Rady Miejskiej w Boguchwale. Na koniec debaty – Starosta Rzeszowski zapewnił wszystkich o planach inwestycji drogowych z zakresu poprawy infrastruktury drogowej, skupieniu się na kwestii opieki medycznej oraz tworzeniu “zielonych” miejsc rekreacyjnych w powiecie rzeszowskim.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga część wydarzenia jakim była uroczysta gala rozdania nagród w Gminnym Konkursie Piosenki Ekologicznej objętej honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego – Józefa Jodłowskiego.

Konkurs został podzielony na III kategorie wiekowe:
– uczniowie szkół podstawowych z klas I – III,
– uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI,
– uczniowie od klas VII do lat 16.

Po uhonorowaniu laureatów konkursu, można było usłyszeć koncert finalistów i wyróżnionych uczestników. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problemy ochrony środowiska, piękno naszego regionu oraz prezentacja umiejętności wokalnych naszych uczniów.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

źródło / zdjęcia: Powiat Rzeszowski


23-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)