REKLAMA
REKLAMA

GMINA DYDNIA: Zalane drogi, podtopienia budynków (ZDJĘCIA)

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Ulewne deszcze spowodowały lokalne podtopienia na terenie 4 miejscowości Gminy Dydnia. Nieprzejezdna była część drogi wojewódzkiej w Krzemiennej i Niewistce oraz droga powiatowa w Obarzymie od godziny 3:00 do 6:30.

– Podjęto działania zabezpieczające i interwencyjne. W akcji udział wzięło 5 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Dydnia: OSP Dydnia, OSP Krzemienna, OSP Krzywe, OSP Jabłonka, OSP Wydrna oraz zastęp z KP PSP w Brzozowie. Potrzebny był również specjalistyczny sprzęt do udrożnienia rowów i przepustów przydrożnych. Od 4:00 wprowadzone zostało Zarządzeniem Wójta pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Dydnia, co skutkuje całodobowym dyżurem. Na chwilę obecną drogi są przejezdne, trwa zabezpieczenie miejsc newralgicznych i interwencyjne usuwanie skutków nocnej nawałnicy. Sukcesywnie przyjmujemy meldunki o powstałych szkodach. To już kolejna nawałnica jaka nawiedziła w ostatnich dniach naszą gminę i spowodowała kolejne ubytki w infrastrukturze drogowej oraz gospodarstwach domowych mieszkańców Gminy Dydnia – informuje Alicja Pocałuń, wójt gminy Dydnia. 


22-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)