REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK. Komora rozgorzeniowa, samochód i quad dla strażaków! (VIDEO)

GMINA SANOK. Komora rozgorzeniowa, samochód i quad dla strażaków! (VIDEO)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, quad, komora rozgorzeniowa, a także symulator palącego się samochodu elektrycznego oraz cyfrowe radiotelefony i komplety ubrań specjalnych trafią do strażaków OSP z terenu gminy Sanok w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez urząd gminy wspólnie ze słowackim partnerem, czyli miejscowością Sačurov. W Sali Bankietowej Hotelu WIKI w Sanoku odbyła się konferencja otwierająca projekt. Zapraszamy do obejrzenia NASZEJ RELACJI VIDEO.

Nazwa projektu gminy Sanok i Saczurova to: „Gaszą i Ratują – poprawa zdolności reagowania straży pożarnych z gminy Sanok i Sacurova na zagrożenia powodowane zmianami klimatu”. Podczas konferencji, prelegenci poruszyli szereg istotnych kwestii, w tym organizacji ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sanockiego, ochrony przeciwpożarowej obiektów drewnianej architektury na przykładzie sanockiego Skansenu oraz ratownictwa medycznego w działalności Straży Pożarnych. Uczestnicy poznali również odpowiedź na pytanie o sposób radzenia sobie z pożarami instalacji fotowoltaicznych czy nowoczesnych samochodów.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu INTERREG Polska-Słowacja 2021-2027, a jego całkowita wartość wynosi 890 tys. euro, czyli około 3,5 mln złotych.

WIĘCEJ W NASZEJ RELACJI VIDEO.


grafika poglądowa

28-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)