REKLAMA
REKLAMA

GraboRoboty: Teraz zabawa. W przyszłości dobrze płatna praca (VIDEO)

GraboRoboty: Teraz zabawa. W przyszłości dobrze płatna praca (VIDEO)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej odbyła się IV edycja konkursu GraboRoboty. W zmaganiach starły się drużyny uczniów ze szkół podstawowych z Powiatu Brzozowskiego.

Konkurs polega na zaprojektowaniu, zbudowaniu oraz zaprogramowaniu robota, który miał wykonać określone zadania. Uczniowie konkurowali w trzyosobowych drużynach. Każda przygotowując się do konkursu, określiła najbardziej optymalną trasę przejazdu robota w przeciągu regulaminowych dwóch minut.

Efekty wcześniejszych przygotowań drużyny zaprezentowały w dniu konkursu, gdzie zmagano się w efektownych pojedynkach pomiędzy zespołami. Najpierw rywalizacja odbywała się w wylosowanych wcześniej grupach, a następnie w fazie pucharowej, gdzie drużyny były kolejno eliminowane.

Punktem kulminacyjnym całych zawodów były ostatnie dwa pojedynki decydujące o podium całych zwodów. Ostatecznie wygrała drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Zmiennicy ”Robo – Z”. W konkursie brali udział także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górkach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach, Zespołu Szkół nr 1 w Przysietnicy oraz Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej.

Organizatorami wydarzenia były SP w Grabownicy Starzeńskiej oraz Stowarzyszenie „Nasza Szkoła”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, który dodatkowo wsparł jego organizacje. Wkład w przygotowanie zawodów miały również: Dolina Wiedzy (Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina) oraz UKS MOSiR Brzozów.


02-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)