REKLAMA
REKLAMA

Handel podejrzanym złotem. Na granicy zatrzymano poszukiwaną cudzoziemkę

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali cudzoziemkę poszukiwaną w Niemczech za liczne oszustwa związane z handlem podejrzanym złotem. Tamtejsze władze wydały z nią Europejski Nakaz Aresztowania.

Do zdarzenia doszło 13 września br. na przejściu granicznym w Korczowej. 28-letnia Ukrainka zgłosiła się odprawy na wyjazd z Polski. Podczas sprawdzeń w krajowych i międzynarodowych bazach funkcjonariusze SG ustalili, że kobieta jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Tamtejsze służby wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania i prowadzą poszukiwania w związku z popełnionymi przestępstwami. Kobieta jest podejrzana o liczne oszustwa związane z handlem złotem. W Niemczech grozi jej do 10 lat pozbawiania wolności. Decyzją Sądu Okręgowego w Przemyślu została aresztowana na 3 miesiące.

Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 130 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

15-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)