REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Budowa zespołu trwa. „Ta sama filozofia”

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko STS-u Sanok w połowie maja rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Tymczasem szefostwo klubu dopina sprawy kontraktowe.

– Wstępne przygotowania zaczniemy 17 maja. Kilka dni później zawodnicy przejdą badania wydolnościowe i to na ich bazie odpowiednio dopasujemy proces treningowy. Pełną parą ruszymy 31 maja – wyjaśnia Marek Ziętara, trener ekipy z Podkarpacia.

– To dla nas duża i ważna różnica, ponieważ w zeszłym sezonie decyzja o grze w ekstralidze zapadła dopiero w lipcu, a co za tym idzie zabrakło nam nieco czasu na letnie przygotowanie – dodał.

Na zdjęciu Marek Ziętara. foto. Tomasz Sowa

Tymczasem szefostwo klubu przedłużyło już osiem kontraktów. W ekipie z grodu Grzegorza zostają bramkarz Patrik Spěšný, obrońcy: Karol Biłas, Bartosz Florczak i Kamil Olearczyk oraz czterech napastników: Marek Strzyżowski, Maciej Witan, Jakub Bukowski i Konrad Filipek. Chęć dalszej gry wyraził doświadczony defensor Bogusław Rąpała, który w sezonie 2020/2021 był kapitanem Ciarko STS-u.

– Kontynuujemy budowanie drużyny w myśl filozofii przyjętej w poprzednim sezonie. Stawiamy na swoich wychowanków i podpisujemy z nimi dłuższe umowy – zwrócił uwagę opiekun sanoczan.

I dodał: – Chcielibyśmy, aby w drużynie występowało też pięciu lub sześciu wartościowych obcokrajowców, którzy będą pasować do naszej koncepcji.

źródło: hokej.net

16-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)