REKLAMA
REKLAMA

Jak przygotować paczkę do wysyłki kurierem?

Zanim kurier odbierze przesyłkę od nadawcy, paczka musi zostać dobrze przygotowana. Osoba wysyłająca powinna zadbać o dobór odpowiedniego opakowania, a także elementów zabezpieczających jego zawartość. Jak przygotować paczkę i nadać ją kurierem?

Jak zapakować paczkę do wysyłki kurierem? Dobór odpowiedniego opakowania

Wysyłanie paczek wiąże się potrzebą przejścia przez kilka istotnych etapów. Pierwszym z nich jest zapakowanie wysyłki. Choć zadanie to wydaje się łatwe, to część osób miewa z nim problem. Wszystko dlatego, że podczas przygotowywania paczki trzeba wybrać odpowiednie opakowanie. Odpowiednie to znaczy właściwe pod względem gabarytu, a także materiału.

Należy pamiętać, że rozmiar kartonu musi być dopasowany do wymiarów przesyłanych produktów. Zbyt małe albo za ciasne opakowania mogą ulegać deformacjom. Stanowią one realne zagrożenie dla zawartości paczki, ponieważ podczas transportu kurier może łatwo uszkodzić wystające elementy przesyłki. Zatem, zamiast pakować na styk, warto wybrać nieco większy karton.

Podczas przygotowywania paczki dla kuriera należy też wziąć pod uwagę ciężar przesyłki. Pudło, do którego pakowana jest paczka, musi być odpowiednio twarde. Do bardziej masywnych przesyłek warto więc zastosować opakowanie z dwóch lub nawet trzech warstw tektury.

Zabezpieczenie zawartości paczki – jakich materiałów użyć?

Aby kurier mógł bezpiecznie dowieźć paczkę do celu, trzeba dobrze zabezpieczyć jej zawartość. W kartonie powinny znaleźć się elementy wypełniające, czyli np. folia bąbelkowa, styropian, pomięty papier, woreczki powietrzne czy wełna drzewna. Dobrym rozwiązaniem jest również pulpa papierowa czy wypełniacz polistyrenowy.

Te elementy ochronne spełniają dwie funkcje. Ich podstawowym zadaniem jest dbanie o to, aby zawartość paczki nie przesuwała się wewnątrz kartonu. Dodatkowo wypełniacze chronią przesyłkę przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

Właściwe zamknięcie kartonu z przesyłką ma znaczenie

Kiedy paczka będzie odpowiednio zabezpieczona, trzeba jeszcze dobrze zamknąć i zakleić karton. Do oklejenia pudełka należy użyć wytrzymałej taśmy (najlepiej tej o szerokości 48 mm) albo folii stretch. Podczas owijania paczki należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca łączenia ścianek i zamknięcia kartonu. To właśnie one są najbardziej narażone na otwarcie się podczas transportu.

Jak nadać paczkę kurierem?

Po przygotowaniu paczki przychodzi czas na jej wysyłkę. Jednym z najwygodniejszych sposobów na wykonanie tego zadania jest zamówienie kuriera. Nadanie paczki kurierem można łatwo i szybko zrealizować z własnego domu. Nie trzeba iść na pocztę czy odwiedzać punktu nadań. Wystarczy zalogować się w portalu wybranego przewoźnika i zadeklarować chęć wysłania paczki przy pomocy kuriera.

Po podaniu niezbędnych danych adresowych i opłaceniu usługi nadawca paczki otrzyma wygenerowaną etykietę przewozową. Należy ją wydrukować i umieścić na przygotowanym kartonie. Następnie pozostaje już tylko czekać, aż kurier zgłosi się po odbiór przesyłki.

courier-delivering-heavy-parcel

Artykuł sponsorowane
materiały nadesłane

26-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: