REKLAMA
REKLAMA

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci będzie najlepsza? 

Szczoteczki soniczne należą do grupy szczoteczek elektrycznych i w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność. Wielu ludzi, którzy do tej pory stosowali szczoteczki manualne, decyduje się na urządzenia oparte o technologię fal dźwiękowych. Szczoteczki soniczne zapewniają nie tylko skuteczną, ale zarazem bezpieczną higienę jamy ustnej. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać cechy najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci i parametry poszczególnych modeli z tej grupy.

Szczoteczka soniczna to urządzenie elektryczne przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej. Przystosowana jest do wykonywania ruchów wymiatająco-pulsacyjnych, posiada podłużną główkę czyszczącą, a jej działanie oparte jest o technologię soniczną. Fale dźwiękowe generowane przez szczoteczkę docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu podczas mycia zębów cząsteczki śliny, pasty i wody łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, oczyszczając je z płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pokarmowych.

Szczoteczki soniczne wyposażone są zazwyczaj w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, a także w funkcje, które zwiększają komfort użytkowania, np. czasomierze, wydajną baterię, różnego rodzaju czujniki oraz wskaźniki. Do zestawów ze szczoteczkami dołączane są także przydatne gadżety, w tym końcówki wymienne o różnych właściwościach. Szczoteczki soniczne to przyrządy dla każdego – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Czym powinny charakteryzować się urządzenia przeznaczone dla najmłodszych użytkowników?

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dzieci?

Wielu producentów szczoteczek sonicznych posiada w swojej ofercie przyrządy stworzone dla dzieci powyżej 3. roku życia, a nawet dla młodszych pociech. Tego typu szczoteczki soniczne dla dzieci powinny wyróżniać się określonymi cechami, np. mniejszą główką czyszczącą z delikatnymi włóknami, które nie podrażniają wrażliwych zębów i dziąseł, mniejszą liczbą ruchów wykonywanych w trakcie minuty pracy, funkcjami ułatwiającymi szczotkowanie, a także atrakcyjnym designem, który zachęci do częstego mycia jamy ustnej. Poniżej zaprezentowaliśmy modele szczoteczek sonicznych dla dzieci, które spełniają wyżej wymienione kryteria.

Najlepsze szczoteczki soniczne dla dzieci

Najlepsze szczoteczki soniczne dla dzieci? Wśród nich znajdziemy chociażby model Smilesonic Kids, który przeznaczony jest dla użytkowników powyżej 3. roku życia. Został on wyposażony w dwa tryby – Clean  i Sensitive –  w których główka czyszcząca wykonuje odpowiednio 62 000 i 52 000 ruchów na minutę pracy. Końcówki wymienne do szczoteczki sonicznej Smilesonic Kids dopasowane są do niewielkiej jamy ustnej dzieci, a ich włókna są miękkie i delikatne. Urządzenie posiada także timery, które nauczą Twoją pociechę szczotkować zęby odpowiednio długo. Ponadto nie możemy zapomnieć o atrakcyjnym designie przyrządu od Smilesonic, czyli o czerwono-niebieskiej rączce oraz bajkowej postaci umieszczonej na obudowie. Cena za cały zestaw, w którym obecne są m.in. dwie końcówki wymienne, wynosi 179 złotych.

Godna polecenia jest również szczoteczka soniczna dla dzieci Philips Sonicare For Kids, która wyposażona została w dwa tryby pracy, z czego jeden  polecany jest dzieciom w wieku powyżej trzech lat, natomiast drugi – tym nieco starszym użytkownikom. Najwyższa prędkość, z jaką porusza się szczoteczka, to 31 000 ruchów na minutę, natomiast wydajność baterii pozwala na trzy tygodnie pracy na pełnym naładowaniu. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare For Kids posiada możliwość połączenia z aplikacją w smartfonie a także funkcje, takie jak KidTimer, KidPacer i QuadPacer, oraz dwie końcówki wymienne w zestawie. Urządzenie z dodatkami kosztuje około 250 złotych.

Szczoteczka dla małego dziecka

Jeśli szukasz tańszej szczoteczki do zębów, a do tego takiej, która sprawdzi się u dziecka poniżej 3. roku życia, zapoznaj się z takimi modelami jak BRUSH-BABY BabySonic czy SEYSSO Baby Penguin. Pierwszy wyróżnia się delikatnymi drganiami na poziomie 16 000 na minutę, posiada inteligentne czasomierze w postaci Smartimera i Quadpacera, a w zestawie znajdziemy dwie końcówki wymienne: dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy i 18-36 miesięcy. Za całość zapłacimy tylko 55 złotych. Z kolei drugie urządzenie, dzięki zaokrąglonej główce, dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, a dodatkowo posiada podświetloną rękojeść, która przyciągnie uwagę i zapewni sporo frajdy podczas szczotkowania zębów. Urządzenie wyposażone jest w dwuminutowy timer i półminutowy interwał, który przypomina o zmianie ćwiartki uzębienia, a jego prędkość pracy oraz cena są takie same jak przy wcześniej opisywanej szczoteczce.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

11-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)