REKLAMA
REKLAMA

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony i tak w istocie jest. Ubezpieczenie na życie pomaga zapewnić materialne wsparcie najbliższym osobom, takim jak np. partner, małżonek czy dzieci w przypadku naszej śmierci. Istnieje także możliwość rozszerzenia polisy o umowy dodatkowe, obejmujące np. uszczerbek na zdrowiu czy leczenie szpitalne.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują naprawdę spory wybór w kwestii polis na życie. Wśród nich znaleźć można:

 • ubezpieczenia na życie grupowe,
 • ubezpieczenia na życie indywidualne,
 • ubezpieczenia na życie z inwestycją w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Grupowe ubezpieczenie na życie najczęściej można zakupić u pracodawcy. Można także zabezpieczyć się w ten sposób w swoim zakresie poza miejscem pracy. Grupowe polisy:

 • zwykle zawierane są na 12 miesięcy z automatycznym przedłużeniem,
 • mają charakter pakietowy i oferują z góry narzucony przez ubezpieczyciela zakres ochrony,
 • nie można ich modyfikować – wybór ogranicza się wyłącznie do rodzaju wariantu.

To dobry pomysł na podstawowe zabezpieczenie nie tylko siebie, ale i najbliższych osób na wiele losowych zdarzeń, takich jak np. pobyt w szpitalu, uszkodzenie ciała, urodzenie się dziecka, śmierć w wyniku wypadku czy śmierć rodziców. Trzeba jednak pamiętać, że sumy ubezpieczenia nie zawsze będą satysfakcjonujące.

Alternatywą dla grupowej polisy jest indywidualne ubezpieczenie na życie, w którym długość trwania umowy oraz sumę ubezpieczenia na wypadek zgonu można dopasować dowolnie do swoich potrzeb. Warto wziąć pod uwagę swój wkład finansowy w życie rodziny i przeliczyć starannie, ile będzie potrzebne rodzinie, aby nie odczuli twojej śmierci chociaż pod tym względem. Poza podstawowym zakresem umowy można dokupić umowy dodatkowe, których sumy ubezpieczenia oraz rodzaj wybiera się samemu stosownie do potrzeb. Niektóre polisy dają równocześnie możliwość odkładania kapitału i jego wypłatę w określonym wieku. Składka określona w umowie płacona jest zazwyczaj co miesiąc, choć można często wybrać również płatność kwartalną, a nawet roczną.

Dobre ubezpieczenie na życie – czyli jakie?

Dobra polisa ubezpieczeniowa na życie powinna być niczym wygodne buty, w których chodzi się na co dzień czy praktyczna torebka, w której jest wszystko, czego potrzebujesz. Oznacza to m.in.:

 • dopasowanie ochrony do indywidualnych potrzeb i sytuacji życiowej,
 • uwzględnienie zakresu ochrony i wysokości składki do domowego budżetu.

Dlaczego warto te punkty wziąć pod uwagę i nie brać pierwszego lepszego, byle najtańszego ubezpieczenia? To proste: nie ma sensu przeznaczać pieniędzy na coś, co będzie niewystarczające lub nawet nie zadziała.

Gdzie możesz sprawdzić zakres i koszt ubezpieczenia na życie?

Najlepszym źródłem wiedzy jest najczęściej agent ubezpieczeniowy, który podczas rozmowy zwróci uwagę nie tylko na cenę, ale i na najbardziej optymalny zakres polisy. Jeśli jednak nie ma się ochoty na rozmowy osobiste czy telefoniczne, warto bez pośpiechu porównać oferty kilkunastu towarzystw przy pomocy internetowych porównywarek, takich jak np. rankomat.pl. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrana polisa ubezpieczeniowa na życie jest nie tylko szyta na miarę twoich oczekiwań, ale i korzystna cenowo. Więcej można przeczytać w artykule https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-zycie-jak-je-wybrac

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

16-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)