REKLAMA
REKLAMA

KACZYŃSKI o anty$zczepionkowcach w PiS! Poseł Anna Siarkowska odpowiada

Jarosław Kaczyński przyznał, iż w klubie PiS znajdują się anty$zczepionkowcy. Posłanka Anna Maria Siarkowska stwierdziła jednak, że nie zna takowych osób w PiS.

Lider PiS, Jarosław Kaczyński przyznał, iż w klubie znajdują się przeciwnicy szczypawek.

– Wiem, że mamy w klubie antyszczepionkowców, że sami nie jesteśmy w stanie tego przegłosować, przy tak kruchej większości. Liczymy tu na opozycję. Realia – także te polityczne – trzeba brać pod uwagę, ale ja jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość, biorąc nawet ryzyka polityczne i osobiste – powiedział w rozmowie z „Interią” Kaczyński.

Na jego słowa zareagowała posłanka Anna Siarkowska, która od dawna opowiada się przeciwko przymusowemu przyjmowaniu preparatów. Zdaniem Siarkowskiej, w PiS wcale nie ma takowych osób.

– Nie wiem jak pan prezes, ale ja nie znam żadnych antyszczepionkowców w klubie PiS. Znam za to sporą grupę ludzi, która podkreśla, że jest przeciwko segregacji sanitarnej. Ci posłowie, podczas ślubowania poselskiego, zobowiązali się do poszanowania konstytucji i wolności obywatelskich – powiedziała posłanka.

Dodała, że zaskoczył ją „lekki ton” prezesa w kontekście wprowadzenia ewentualnego przymusu szczypawkowego.

– W trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej politycy PiS jednoznacznie deklarowali, że nie będzie. Ewentualne działania w tym kierunku to złamanie publicznie złożonej obietnicy. Nie było by to bez znaczenia w kontekście wiarygodności – podkreśliła posłanka PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent RAFAŁ PIECH: O przymusie szczepień dla medyków i farmaceutów

tvPolska

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)