REKLAMA
REKLAMA

Już w sobotę „Męski Różaniec” na ulicach Sanoka!

SANOK. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 sierpnia 2023 r. o godz. 7.30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku rozpocznie się nabożeństwo tzw. „Męskiego Różańca”. Po Mszy świętej odbędzie się rozważanie oraz uroczysta procesja różańcowa ulicami miasta.

– Różaniec ma wielką moc. Jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca – zachęcają organizatorzy.

Męski Różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w RzeszowiePrzemyśluKrośnieJarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale: esanok.pl, tvpolska.pl, p24.pl, tvpodkarpacie.pl, tvbieszczady.pl, rzeszow24.pl

meski-rozaniec-sierpien

nagłówek – zdjęcie archiwalne

03-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)