REKLAMA
REKLAMA

Kolej gondolowa w Soline. Zobaczcie najnowsze ZDJĘCIA z budowy

SOLINA / PODKARPACIE. Kolejka gondolowa i wieża widokowa nad zaporą w Solinie to jeden z kilku strategicznych projektów inwestycyjnych dla Polskich Kolei Linowych na najbliższe lata. Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Pierwszy etap ma być zakończony w maju 2022 roku. Zobaczcie na jakim obecnie etapie jest realizacja tej inwestycji.

Bieszczady, pomimo pandemii tylko w tamtym roku odwiedziło około 2 miliony turystów. Oprócz przyjemności wynikających z istnienia samego jeziora i pięknych widoków, otrzymają oni atrakcje naprawdę dużego kalibru.

Kolejka gondolowa ma powstać na ponad 9 hektarowych działkach, ze stacją dolną „Plasza” i stacją górną „Jawor” , budynkami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną.

Obecnie Polskie Koleje Linowe działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Ośrodek w Solinie będzie ósmym.

Jak informował nas wójt gminy Solina uruchomiona kolejka ma funkcjonować 10 miesięcy w roku. – To będzie przebój turystyczny, nie tylko na całym Podkarpaciu, ale i w całej Polsce. Takiej atrakcji nie było dotychczas i nie będzie – mówił Adam Piątkowski. 

foto: Damian BiskupZOBACZ RÓWNIEŻ:

dr Zbigniew Hałat: Państwo jest w rozsypce! Demografia to sprawa narodowej racji stanu! / tvPolska.pl


03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)