REKLAMA
REKLAMA

Kolej gondolowa w Solinie będzie czasowo zamknięta. Kiedy?

SOLINA / PODKARPACIE. Kolej gondolowa w Solinie od pierwszego dnia funkcjonowania cieszy się nie słabnącą popularnością. Od 1 lipca to obowiązkowy punkt na trasie wielu turystów odwiedzających Bieszczady. W październiku planowane jest jest czasowe zamknięcie, ze względu na prowadzone prace serwisowe i konserwacyjne.

– Dla PKL priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z naszych usług. Dlatego oprócz kontroli dziennej, podczas której sprawdzamy główne systemy zabezpieczeń, w tym systemy hamulcowe, elektroniczne i mechaniczne, dodatkowo dwa razy w roku – zarówno po sezonie letnim, jak i zimowym – przeprowadzamy prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. techniczno – operacyjnych PKL.

Przestój funkcjonowania ośrodków turystycznych PKL związany z przeglądami technicznymi zostanie także wykorzystany na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną, podczas których zostaną wykonane szkoleniowe próby ewakuacji pasażerów.

Niezbędnym elementem zakończenia prac serwisowych i konserwacyjnych kolei jest odbiór techniczny i dopuszczenie do użytkowania urządzeń przez Transportowy Dozór Techniczny.

Do czasowego zamknięcia kolejki gondolowej w Solinie dojdzie 24 października. Prace serwisowe potrwają do 10 listopada.

źródło: red. PKL
foto: archiwum redakcji (2)


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SOLINA. Kolejka gondolowa otwarta! Nieprawdopodobne widoki! VIDEO Z PRZEJAZDU

30-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)