REKLAMA
REKLAMA

KOLEJ: Nowe połączenie z Sanoka do Cisnej

SANOK,CISNA / PODKARPACIE. Od poniedziałku, 27 lipca, podróżni wybierający się w Bieszczady, mogą dojechać do Cisnej autobusem.

– Zachęceni sukcesem wakacyjnych pociągów turystycznych relacji Sanok – Łupków – Sanok, uzupełniamy je o autobusowy komponent, umożliwiający podróżowanie (z przesiadką w Nowym Łupkowie) na trasie Sanok – Cisna – Sanok – mówi Jerzy Zuba, radny powiatu sanockiego. – Uatrakcyjnienie dotychczasowej oferty stało się możliwe dzięki Gminie Cisna, która dołączyła do grona partnerów projektu na rzecz poprawy dostępności komunikacyjnej Bieszczadów współtworzonego przez Powiat Sanocki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gminę Komańcza oraz Gminę Zagórz.

Uruchomienie wakacyjnego pociągu okazało się strzałem w dziesiątkę. Tylko w ciągu pierwszych 12 dni z oferty przewozowej skorzystało blisko 1200 pasażerów. Turyści i mieszkańcy chętnie wybierają przejazd w Bieszczady koleją ze względu na komfort jazdy, niskie ceny biletów oraz możliwość przewożenia rowerów. Pociągi odjeżdżają z Sanoka o godz. 8.40 i 15.54.

Nowe, kolejowo – autobusowe połączenie będzie funkcjonować od poniedziałku do czwartku do 27 sierpnia.

Wakacyjna oferta firmy SKPL Cargo Sp. z o.o. jest uzupełnieniem weekendowego pociągu „Wojak Szwejk” relacji Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja) – Rzeszów uruchamianego przez Podkarpacki Zakład POLREGIO sp. z o.o. w Rzeszowie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

28-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)