REKLAMA
REKLAMA

Kolejka gondolowa w Solinie. Prace idą pełną parą (FOTO)

SOLINA / PODKARPACIE. Kolejka gondolowa i wieża widokowa nad zaporą w Solinie to jeden z kilku strategicznych projektów inwestycyjnych dla Polskich Kolei Linowych na najbliższe lata. Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Pierwszy etap ma być zakończony w maju 2022 roku.

Bieszczady, pomimo pandemii tylko w tamtym roku odwiedziło około 2 miliony turystów. Oprócz przyjemności wynikających z istnienia samego jeziora i pięknych widoków, otrzymają oni atrakcje naprawdę dużego kalibru.

Kolejka gondolowa ma powstać na ponad 9 hektarowych działkach, ze stacją dolną „Plasza” i stacją górną „Jawor” , budynkami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną.

grafika: Polskie Koleje Linowe S.A.

Obecnie Polskie Koleje Linowe działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Ośrodek w Solinie będzie ósmym.

– Działamy zawsze w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i z poszanowaniem ekosystemu. W inwestycjach stawiamy na równowagę, by wypełniając swą misję wobec turystów i narciarzy nigdy nie tracić z pola widzenia wymiarów ekologicznego i etycznego – podkreśla Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Jak informował nas wójt gminy Solina uruchomiona kolejka ma funkcjonować 10 miesięcy w roku. – To będzie przebój turystyczny, nie tylko na całym Podkarpaciu, ale i w całej Polsce. Takiej atrakcji nie było dotychczas i nie będzie – mówił Adam Piątkowski. 

 

foto: Wójt Gminy Solina Adam Piątkowski, fb

[ngg src=”galleries” ids=”9268″ display=”basic_thumbnail”]


28-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)