REKLAMA
REKLAMA

Kolejne nowoczesne pojazdy wzmacniają flotę podkarpackiej KAS

  • 32 nowoczesne samochody wzmacniają flotę KAS w 16 województwach. Dwa z nich otrzymała KAS na Podkarpaciu.

  • Nowe pojazdy, wyposażone w system łączności radiowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych będą  wykorzystywane podczas kontroli na polskich drogach i przyczynią się do dalszego ograniczenia wprowadzania do obrotu nielegalnych paliw w Polsce.

  • W przekazaniu nowej floty, z udziałem wicepremiera, ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, Prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka i Szefowej KAS Magdaleny Rzeczkowskiej, wziął udział Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek.

    image001

 

Krajowa Administracja Skarbowa i PKN Orlen wspólnie walczą z szarą strefą

– Dzięki działaniom kontrolnym realizowanym przez Krajową Administrację Skarbową z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i technologii, skutecznie redukujemy szarą strefę i wspieramy uczciwe firmy w obszarze towarów akcyzowych i podatku VAT. Od stycznia do czerwca 2020 r. w rejestrze SENT zarejestrowano ponad 1,8 mln zgłoszeń przewozu. Przeprowadzono blisko 227 tys. kontroli na drodze i ujawniono ponad 2,1 tys. przypadków nieprawidłowości. Nasze działania przekładają się na wzrost sprzedaży u uczciwych dostawców paliw – powiedziała wiceminister finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Jednym z elementów uszczelniania systemu podatkowego, którego wykorzystanie bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie szarej strefy, szczególnie w obrocie paliwami, jest System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). To skuteczne narzędzie do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi i próbują wyłudzać nienależne zwroty VAT. W rejestrze SENT w 2019 r. zostało zarejestrowanych ponad 3 mln 300 tys. zgłoszeń przewozu tzw. towarów wrażliwych.

KAS przeprowadziła ponad 500 tys. kontroli i ujawniła ponad 6,5 tys. przypadków nieprawidłowości

– Motorem wzrostu gospodarczego są przedsiębiorstwa, a zadaniem rządu jest je wspierać, wzmacniać ich pozycję i dbać o to, by miały szansę uczciwie konkurować. Nad tym czuwa także Krajowa Administracja Skarbowa, której celem jest wyrównywanie szans przedsiębiorstw na biznesowy sukces. To instytucja, która reaguje na oczekiwania tych, którzy chcą, by rynek funkcjonował na równych dla wszystkich zasadach wspomniałJacek Sasin, Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych.

Wdrożony przez premiera Mateusza Morawieckiego pakiet paliwowy i podjęte przez rząd działania na rzecz walki z szarą strefą przynoszą wymierne efekty finansowe. Po czterech latach obowiązywania przepisów, które z całą siłą uderzyły w nieuczciwych przedsiębiorców, udało się uporządkować rynek paliwowy. Zyskał na tym PKN ORLEN, osiągając wyższe przychody, ale także budżet państwa, do którego dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego trafia więcej podatków z legalnej działalności firm paliwowych – podkreślił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Wśród 32 przekazywanych nowoczesnych samochodów, które wzmacniają flotę KAS w 16 województwach, 2 przeznaczone są do działań kontrolnych prowadzonych na terenie woj. podkarpackiego. W imieniu podkarpackiej KAS odebrał je mł. insp. Grzegorz Skowronek, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

image002

image003

Źródło: mł. asp. Edyta Chabowska Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

07-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)