REKLAMA
REKLAMA

Kolejne wsparcie finansowe dla sanockiej uczelni

SANOK / PODKARPACIE. W środę 14 lipca w Urzędzie Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odbyła się uroczystość przekazania wsparcia dla podkarpackich uczelni, na inwestycje realizowane przez poszczególne szkoły wyższe. W tym roku Zarząd Województwa na zadania te przeznaczył milion złotych.

Wśród uczelni, które uzyskały wsparcie finansowe znalazła się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 80 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. Wyposażenie laboratorium maszyn technologicznych i programowania (laboratorium badawczo-dydaktyczne) umożliwiające kształcenie praktyczne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (studia II stopnia).

Na uroczystości Uczelnię reprezentowali rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz prorektor dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz.

W imieniu Zarządu Województwa umowy podpisywał wicemarszałek Piotr Pilch, podkreślający rolę województwa, które od lat wspiera podkarpackie szkoły wyższe, zarówno publiczne, jak i prywatne, mając świadomość, jak ważny jest ich rozwój dla zwiększenia potencjału regionu. W imieniu nagrodzonych, podziękowania na ręce marszałka Władysława Ortyla, wicemarszałka Piotra Pilcha oraz całego Zarządu Województwa złożył rektor sanockiej uczelni dr inż. Mateusz Kaczmarski.

Aby ubiegać się o wsparcie, uczelnie musiały złożyć wnioski. W wyniku naboru ogłoszonego przez zarząd województwa wpłynęło 10 takich wniosków. Wszystkie przeszły ocenę formalną i merytoryczną i wszystkie uzyskały wsparcie finansowe.

Fot. Anna Magda, Biuro Prasowe UMWP

17-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)