REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Koncert „Rozpaleni Duchem” już za tydzień w Skansenie!

SANOK. Ten koncert będzie okazją do wspólnego, rodzinnego sprzędzenia niedzielnego popołudnia. Zaproszenie dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych kieruje Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz Parafia Przemieniana Pańskiego w Sanoku, które w niedzielę, 28 maja organizują w sanockim skansenie koncert muzyki chrześcijańskiej.

Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem dało się poznać w Sanoku choćby z organizacji przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami”, które spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród sanoczan, dwukrotnie wypełniających salę Sanockiego Domu Kultury i podziwiających wyjątkowy spektakl. Stowarzyszenie organizowało także kiermasze, warsztaty, a w ostatnim czasie mocno zaangażowało się w animację muzyczną podczas Jubileuszowego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku. Teraz przyszedł czas na nowe przedsięwzięcie, jakim będzie koncert „Rozpaleni Duchem”.

Tytuł koncertu jest nie tylko nawiązaniem do nazwy stowarzyszenia, ale przede wszystkim odnosi się do przesłania i motywu jaki niesie dzień w którym odbędzie się koncert. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 28 maja, a więc w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – W dniu współczesnej Pięćdziesiątnicy pragniemy zainicjować to nowe, niezwykłe i pełne energii wydarzenie, w którego centrum będzie Duch Święty. Będzie to koncert, podczas którego będziemy z wielką siłą naszej wspólnej modlitwy wzywać Ducha Świętego do serca dzieci i młodzieży, dorosłych i starców, domów, szkół i miejsc pracy, żeby walczyć o przeminę wielu ludzkich serc i wołać o wypełnienie naszej codzienności licznymi darami Ducha Świętego – zapowiada ks. Dominik Długosz, pomysłodawca.

Podczas koncertu publiczność usłyszy znane, chrześcijańskie utwory w ciekawych aranżacjach muzycznych, m. in. „Bóg jest tu”, „Jesteś”, „Ogień”, „Duchu Święty, Tchnienie Ojca”, „Oceany” i wiele innych. – Koncert będziemy przeżywać jako muzyczną fuzję różnych opracowań utworów religijnych w duchu radości i tańca. Wypełnimy też ten czas modlitwą, uwielbieniem i zaproszeniem Ducha Świętego do naszego życia. Wszystko to dokona się dzięki orkiestrze i chórowi Rozpalonych Duchem, opierając się na nowoczesnych aranżacjach śpiewu chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności wykonywanych piosenek – kontynuuje ks. Dominik.

Koncert odbędzie się na terenie amfiteatru Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku w niedzielę, 28 maja 2023 r. Rozpocznie się on o godzinie 18.30, a wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. W opracowaniu koncertu włączyli się dzieci, młodzież i dorośli, którzy dołączyli do chóru i orkiestry kierowanych przez Panią Monikę Brewczak.

rozpaleni-koncert-plakat-724x1024

21-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)