REKLAMA
REKLAMA

Koncert Rozpaleni Duchem. Muzyka chrześcijańska na sanockim Rynku

SANOK / PODKARPACIE. Ponad 100 wykonawców na scenie, chór i orkiestra. Wyjątkowa atmosfera, muzyka w duchu chrześcijańskich wartości. To czeka nas już 19 maja 2024 roku na sanockim Rynku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Usłyszymy muzyczną fuzję różnych opracowań utworów religijnych w duchu radości i tańca. Ten czas będzie wypełniony modlitwą, uwielbieniem i zaproszeniem Ducha Świętego do naszego życia. Wszystko to dokona się za pomocą nowoczesnych aranżacjach śpiewu chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności wykonywanych piosenek prezentowanych przez orkiestrę i chór Rozpalonych Duchem.

Koncert Rozpaleni Duchem rozpocznie się o godz. 18.00. Pomysłodawcą koncertu jest ks. Dominik Długosz, który w ten sposób chce stwarzać nowe możliwości do rozwijania wiary szczególnie młodych ludzi.

W świecie wypełnionym niepokojem, kiedy ludzie mają czas na wszystko, a jednak najmniej na Pana Boga i tworzenie z Nim pięknych relacji, stajemy w Dzień Pięćdziesiątnicy czyli w Dzień Zesłania Ducha Świętego po, to żeby podczas Koncertu Rozpaleni Duchem wołać o Ducha Świętego i to w całkiem niebanalny sposób, bo przez to co jest piękne – czyli przez śpiew i muzykę – bo one poruszają serca. Dlatego będzie to czas modlitwy śpiewem i wzywania Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, żeby Duch Święty wypełniał swoją obecnością troski nas wszystkich, liczne zmagania i problemy, a przede wszystkim żeby to, co w nas poranione uzdrawiał i leczył nasze serca. Żeby Duch Święty przekraczał progi naszych domów, szkół, zakładów pracy i zastępował wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda. Niech zatem Koncert Rozpaleni Duchem służy wzrostowi wiary dzięki licznym darom Ducha Świętego o którego będziemy prosić – mówi ks. Dominik Długosz, organizator.

Przygotowania muzycznej strony koncertu, chóru i orkiestry oraz opracowania aranżacji utworów podjął się Paweł Goliński. Koncert nie mógłby odbyć się bez wspaniałej młodzieży i dorosłych, a będzie to grupa ponad 100 osób, którzy swoje talenty będą realizować w roli chórzystów i instrumentalistów.

Jest to jedna z tych inicjatyw, która jest wartością nie tylko dla słuchaczy, ale chyba przede wszystkim dla wykonawców. Na próbach czuć wspólnotę, chcemy razem grać, śpiewać, razem się modlić i razem zrobić coś dużego na naszą miarę. Cieszy fakt, że ponad sto osób chciało się w ten koncert zaangażować – mówi Paweł Goliński.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wstęp jest bezpłatny. Podczas koncertu usłyszymy znane, chrześcijańskie utwory w ciekawych aranżacjach muzycznych. Spędzając wspólnie, rodzinnie to niedzielne popołudnie na sanockim Rynku otwórzmy się na działanie Ducha Świętego.

Koncert Rozpaleni Duchem 19 maja 2024 r. (niedziela) godz. 18.00 Rynek w Sanoku

***

Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem prężnie działa na terenie Archidiecezji Przemyskiej, a w szczególności w powiecie sanockim. Jest znane z wielu podjętych inicjatyw, między innymi takich jak: organizacja przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami” czy musicalu „O (nie)wiernej Polsce”. Stowarzyszenie było inicjatorem wielu rekolekcji, warsztatów, brało udział w kiermaszach przy okazji imprez organizowanych przez instytucje samorządowe na terenie Sanoka. Młodzież współpracująca ze stowarzyszeniem, mocno angażowała się także w animację muzyczną podczas Jubileuszowego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbyło się w 2023 roku w Sanoku. Tegoroczny koncert będzie miał już swoją drugą edycję. W 2023 roku Rozpaleni Duchem koncertowali w sanockim Skansenie gromadząc rzeszę publiczności.

materiały organizatora
fot. parafia Sanok-Fara,archiwum prywatne


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Relacja z koncertu w 2023 roku:

„Rozpaleni Duchem” – muzyka chrześcijańska w sanockim Skansenie (WIDEO, ZDJĘCIA)

 

27-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)