REKLAMA
REKLAMA

KONFEDERACJA: Nie dla obcokrajowców w polskiej Policji! (VIDEO)

KONFEDERACJA: Nie dla obcokrajowców w polskiej Policji! (VIDEO)

Dziś Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu i poseł Konfederacji, oraz Tomasz Grabarczyk, lider Konfederacji w Łodzi, wyrażają stanowczy sprzeciw wobec planów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczących ułatwień w zatrudnieniu obcokrajowców, w tym imigrantów, w polskiej policji.

Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej stwierdził: „Chcemy się odnieść do sytuacji w policji. Dochodzą nas informacje, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozważa ułatwienia w zatrudnieniu w policji obywateli innych państw.”

Tomasz Grabarczyk podkreślił: „Jest czymś niewyobrażalnym, że możemy dopuścić do takiej sytuacji, by obywatele obcych państw mogli aresztować, przesłuchiwać czy nawet pałować polskich obywateli.”

Obaj liderzy Konfederacji stanowczo sprzeciwiają się pomysłowi werbowania cudzoziemców do polskiej policji, argumentując, że taka praktyka może powodować konflikty interesów oraz obniżyć prestiż i bezpieczeństwo samej instytucji.

Konfederacja apeluje o podjęcie działań mających na celu podniesienie rangi i prestiżu zawodu policjanta poprzez inwestycje w szkolenia, rozwój oraz adekwatne wynagrodzenia dla funkcjonariuszy.

źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

22-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)