REKLAMA
REKLAMA

Konferencja “Historia solą przyprawiana” realizowana przez Gminę Sanok i Radę Miasta Borysław (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W dniach 1-2 grudnia br. odbyła się konferencja otwarcia projektu pn. “Historia solą przyprawiana”. Była to doskonała okazja do zapoznania się z historią solowarską nie tylko naszej gminy, ale również miasta Borysław. Projekt partnerski powstał w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 20214–2020 i równolegle realizowany jest w Gminie Sanok oraz w mieście Borysław na Ukrainie.

Projekt ma na celu lepsze poznanie metod i sposobów wykorzystywania naturalnych walorów przyrodniczych w procesie promocji jednostek samorządu terytorialnego, lepsze wykorzystanie potencjału przyrodniczego i kulturowego Gminy Sanok i Miasta Borysław, ochrona dziedzictwa przyrodniczego i historycznego pogranicza Polski i Ukrainy, a także wzrost liczby turystów odwiedzających pogranicze Polski i Ukrainy.

W ramach realizacji projektu, poza konferencjami otwarcia i zamknięcia projektu planowane jest także wydanie dwujęzycznego przewodnika po Gminie Sanok i Borysławiu prezentującego walory historyczno-przyrodnicze ze specjalną częścią poświęconą historii produkcji soli, film promocyjny opowiadający historię produkcji soli w Tyrawie Solnej i Borysławiu, a także o walorach turystycznych partnerów projektu, Questy – gry terenowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych; poszukiwanie artefaktów związanych z historią solowarską, zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie źródła solankowego „Warzelnia” w Tyrawie Solnej, zagospodarowanie terenu w dzielnicy Borysławia Tustanowice, gdzie zlokalizowane są pokłady solne oraz promocja projektu poprzez wykonanie gadżetów kojarzących się z solą.

– Wszystkim prelegentom dziękujemy za cenną i interesującą wiedzę, którą zechcieli się z nami podzielić, a uczestnikom konferencji za udział i poświęcony czas – czytamy w komunikacie Gminy Sanok.

źródło: Gmina Sanok


03-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)