REKLAMA
REKLAMA

Konferencja podsumowująca Mikroprojekt pn.: „Cyfrowe oko” (ZDJĘCIA)

17.12.2021 r. odbyła się  Konferencja podsumowująca Mikroprojekt pn.: „Cyfrowe oko”- Innowacyjne spojrzenie na kulturę pogranicza „Digitálne oko“ – inovatívny pohľad na pohraničnú kultúru. Dzięki realizacji projektu transgranicznego, zostały zaproponowane innowacyjne rozwiązania dążące do zachowania dziedzictwa kulturowego charakterystycznego dla pogranicza polsko – słowackiego. W sposób innowacyjny i kreatywny przybliżono mieszkańcom oraz turystom wielokulturową historię tego regionu.

IMG_0771(1)_1

W ramach mikroprojektu zakupiono interaktywne stanowiska oparte na technologii generowanych w czasie rzeczywistym wizualizacji architektonicznych z zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej (AR) oraz wirtualnej (VR). Przedstawiają one w innowacyjnej formie założenia architektoniczne Klasztoru Karmelitów Bosych.

W sali wirtualnej rzeczywiści w Centrum Kultury Foresterium zawisło „Cyfrowe oko” i ma postać przypominającą oko z wbudowanym ekranem. Urządzenie przetwarza płaski obraz z podestu do postaci 3D umożliwiając widzowi bardzo realistyczne i swobodne zwiedzanie zagórskiego Klasztoru z okresu jego świetności.

Równie ekscytujących doznań dostarczają okulary VR dzięki którym można obejrzeć film przedstawiający między innymi dzień z życia zakonnika oraz sam klasztor widziany od wewnątrz jak i z perspektywy lotu ptaka.

Ważnym elementem mikroprojektu był konkurs promujący zabytki polsko-słowackiego pogranicza, którego celem była popularyzacja wiedzy historycznej na temat Polski i Słowacji z uwzględnieniem wspólnych historycznych punktów odniesienia obu krajów. Finał konkursu odbył się 15 października 2021 roku, w trakcie którego kapituła konkursowa dokonała indywidualnych ocen 21 prac.

źródło: materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent RAFAŁ PIECH : Pracodawca zmusza pracownika do SZCZEPIEŃ? Co robić?

tvPolska

 

05-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)