REKLAMA
REKLAMA

Kradła rowery w hurtowych ilościach. Zatrzymana na granicy

PODKARPACIE. Funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej zatrzymali obywatelkę Ukrainy poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak się okazało, jej przestępcza historia była bardzo oryginalna.

3 grudnia do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosiła się 39-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta podróżowała jako pasażerka samochodu wyjeżdżającego z Polski. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że jej dane figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Danii wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemka jest ścigana za kradzieże rowerów. Sprawa dotyczy 30 jednośladów skradzionych na terenie Danii. Nielegalnie pozyskany towar następnie transportowany był do Niemiec. Zgodnie z duńskim prawem kobiecie grozi do 6 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu Ukrainka została tymczasowo aresztowana na okres 60 dni.

Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 200 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

05-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)