REKLAMA
REKLAMA

„LGBT to nie ideologia”? W środę manifestacja na rzeszowskim Rynku!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę na rzeszowskim Rynku pojawią się osoby z tęczowymi flagami. O godzinie 16:00 odbędzie się tam manifestacja o nazwie „LGBT to ludzie. Nie ideologia”, ma ona mieć pokojowy charakter.


Przechwytywanie_43

Foto: archiwum rzeszow24.pl / II Marsz Równości w Rzeszowie, zdjęcie poglądowe

“Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia” – te słowa prezydenta Andrzeja Dudy na temat LGBT wywołały wiele emocji wśród osób z tego środowiska. W środę odbędzie sie pokojowa manifestacja wyrażająca sprzeciw mowie nienawiści. Organizatorzy manifestacji zaplanowanej w ramach akcji „LGBT to nie ideologia” uważają, że obecny prezydent RP dehumanizuje osoby związane z LGBT.

W środę 17 czerwca od godziny 16:00 na Rynku w Rzeszowie znajdziecie osoby z tęczowymi flagami. Możecie do nich podejść, porozmawiać, zadać pytania, poznać. Jeśli chcecie zapytać, czym jest LGBT+, możecie to zrobić. Jeśli chcecie okazać swoje wsparcie, również możecie. Zapraszamy na pokojową demonstrację przeciw polityce nienawiści PiS. Weźcie ze sobą plakaty oraz transparenty i pozytywną energię. Dołącz do nas! Jesteśmy ludźmi, nie ideologią – zapraszają do wzięcia udziału w manifestacji jej organizatorzy.

Wszystkie osoby biorące udział w proteście są proszone przez organizatorów o przestrzeganie zalecanego odstępu i używanie maseczek ochronnych.

 

Źródło: Marsz Równości w Rzeszowie / Facebook

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)