REKLAMA
REKLAMA

Manewry służb z wykorzystaniem śmigłowców w Bieszczadach! (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Bieszczadach trwały ćwiczenia służb odpowiadających za nasze bezpieczeństwo. Miały one na celu harmonizowanie ich współdziałania, szczególnie w akcjach z wykorzystaniem śmigłowców. W ćwiczeniach brał udział policyjny black hawk. Manewry obserwował m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak.

Manewry służb z wykorzystaniem śmigłowców trwały trzy dni. W działania w jednym czasie zaangażowanych było 5 śmigłowców tj. z Polskiej Policji, Straży Granicznej, Sił Zbrojnych RP oraz 2 z Lasów Państwowych, które wspólnie kontynuowały działania gaśnicze z wykorzystaniem podwieszanych zbiorników na wodę typu Bambi Bucket, ewakuację poszkodowanych z miejsc trudno dostępnych oraz uszczelnianie wałów przeciwpowodziowych.

W trakcie realizacji zadań zespół podgrywający z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych im gen. B. Kwiatkowskiego (DORSZ) zrealizował założenie, mające na celu przećwiczenie obowiązujących procedur i zasad w zakresie postępowania po upadku statku powietrznego. W związku z powyższym, zgodnie z zapotrzebowaniem Cywilno-Wojskowego Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (ARCC), złożonym do Stanowiska Kierowania KG PSP, uruchomione zostały odpowiednie siły i środki w postaci specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego (SGRW), które współpracowały ze śmigłowcem Lotniczego Zespołu Poszukiwawczo- Ratowniczego Sił Zbrojnych RP (LZPR).

W trakcie manewrów, ćwiczący zmierzyli się także z koniecznością koordynacji awaryjnego lądowania prywatnej awionetki, która jako 6. statek powietrzny znalazła się w przestrzeni powietrznej realizowanych epizodów.

Ćwiczenia obserwowali komendanci i dyrektorzy służb i instytucji uczestniczących w manewrach, wśród nich także Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak.

KW SP w Rzeszowie


27-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)