REKLAMA
REKLAMA

„Męski Różaniec” świadectwem wiary. Tradycyjna procesja w Sanoku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu było celem kolejnego Męskiego Różańca, który odbył się w Sanoku 4 listopada br. Nabożeństwo rozpoczęło się od Mszy świętej w kościele farnym.

Eucharystii przewodniczył ks. dziekan dr Roman Froń w koncelebrze z ks. Zbigniewem Górą, proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Bartoszem Rakoczym z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa oraz o. Romanem Januszem z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Kazanie wygłosił ks. Zbigniew Góra. W nabożeństwie uczestniczył także ks. prałat dr Andrzej Skiba.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

 Retransmisja fb:

 

 


04-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)