REKLAMA
REKLAMA

Męski Różaniec. Wyznanie wiary i jedność mężczyzn (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, odbywa się Męski Różaniec – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. To wyjątkowe wydarzenie charakteryzuje się tym, że biorą w nim udział tylko mężczyźni, którzy publicznie na ulicach miasta odmawiają modlitwę różańcową. Inicjatywa ta jest obecna w całej Polsce, a na Podkarpaciu organizowane są podobne nabożeństwa w miastach takich jak Rzeszów, Przemyśl, Dębica, Krosno czy Stara Wieś.

Męski Różaniec w Sanoku rozpoczyna się tradycyjnie od Mszy świętej w kościele Farnym pw. Przemienienia Pańskiego o godzinie 7:30. Po Eucharystii następuje piętnastominutowe rozważanie, a następnie ulicami miasta przemieszcza się procesja różańcowa. To piękna inicjatywa, która łączy ludzi w modlitwie i wspólnym wyrażaniu wiary. Uczestnicy nabożeństwa podkreślają, że Męski Różaniec ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, zarówno dla małżonków, dzieci, wnuków, jak i dla bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła.

Warto docenić tę inicjatywę, która stanowi świadectwo wiary i jedności mężczyzn w duchu religijnym. Męski Różaniec to piękny gest oddania czci Matce Bożej i wyraz wdzięczności za Jej opiekę. 6 lipca 2024 roku miało miejsce kolejne nabożeństwo. Zapraszamy do obejrzenia video i galerii zdjęć.

 

 

 


07-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)