REKLAMA
REKLAMA

Miał ponad 3 promile alkoholu i usiadł za kierownicę!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mimo licznych apeli i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. W ostatnim czasie, na trenie powiatu sanockiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich spowodowało kolizje.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, około godz. 22:30, w miejscowości Besko
Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Audi, wykonując manewr skrętu w lewo wjechał na chodnik, a następnie uderzył w skrzynki gazowe. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że pojazdem mógł kierować 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna był pijany, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przestawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w piątek, tuż po północy, na ulicy Królowej Bony w Sanoku
Policjanci Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. W trakcie legitymowania i sprawdzania trzeźwości kierowcy okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia po godzinie 6, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dudyńce. Na miejscu patrol ustalił, że kierujący seatem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w zaparkowane na wjeździe do posesji audi. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili kierującego seatem. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zdjęcie poglądowe / archiwum Policji

Kierujący pojazdami za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyźni nie unikną także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Sanok

04-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)