REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Zabłociec nagrali teledysk. „Będziemy walczyć. Nie poddamy się!” (VIDEO)

Mieszkańcy Zabłociec nagrali teledysk. „Będziemy walczyć. Nie poddamy się!” (VIDEO)

ZABŁOTCE / GMINA SANOK / PODKARPACIE. Koło Gospodyń Wiejskich z Zabłociec nagrało klip video z utworem nawiązującym do toczącej się procedury wchłonięcia tej miejscowości przez miasto Sanok. – Będziemy walczyć, będziemy krzyczeć, my nie poddamy się! – słyszymy w refrenie stworzonego niedawno teledysku.


Screen z filmu

Mieszkańcy Zabłociec, Trepczy i Bykowiec śpiewają i tym samym przypominają, że należy im się prawo do decydowania o własnym losie, do wyboru miejsca zamieszkania i do uszanowania lokalnej tradycji. Teledysk jest kolejnym wyrazem sprzeciwu wobec agresywnej polityki władz miasta Sanoka, które nie szanując wyników konsultacji społecznych oraz uchylając się od jakiegokolwiek dialogu z mieszkańcami wsi, planują włączenie sołectw w swoje granice. Przekaz piosenki jest uniwersalny i dotyczy każdej wsi i jej społeczności, którą decydenci na wyższych szczeblach traktują jak pionki w grze o własne interesy – czytamy w opisie na profilu Fb Gmina Wiejska jest OK.

Już w lipcu, zgodnie z harmonogramem, ma zapaść ostateczna decyzja Rady Ministrów w sprawie trzech miejscowości, o których wchłonięcie walczy Sanok. Wcześniej włodarze miasta zabiegali o 10 miejscowości. Na finiszu całej procedury chodzi o Zabłotce, Bykowce i Trepczę. Po opinii wydanej przez wojewodę Ewę Leniart, blisko przyłączenia do Sanoka są Zabłotce i Bykowce. Coraz więcej mówi się jednak o tym, że pomimo negatywnej oceny wojewody dotyczącej Trepczy, również i ta cenna dla miasta Sanoka miejscowość, wkrótce wejdzie w granice administracyjne miasta.

Proces przyłączania sołectw do Sanoka opisywaliśmy kompleksowo od samego początku. Pytania w zakresie procedury poszerzenia wysyłaliśmy do sanockiego magistratu kilkukrotnie (3, 10, 16 i 19 lutego oraz 8 marca br.). Nie otrzymaliśmy ani jednej odpowiedzi.

SANOK: Protest mieszkańców. Traktory wjeżdżają do Sanoka! (VIDEO)

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Komentarze władz gminy wiejskiej. „Mieszkańcy powiedzieli jasno i wyraźnie NIE!” (VIDEO)

„Nie można skłócać mieszkańców miasta i wsi”. WYWIADY po sesji (VIDEO, ZDJĘCIA)

Wiceburmistrz KONDRAT: Wójt doprowadził do szeregu naruszeń prawa (VIDEO)

Jest opinia wojewody! Bykowce i Zabłotce TAK. Trepcza NIE!

Rada miasta za wnioskiem burmistrza o poszerzenie Sanoka. Odwaga czy nonszalancja?

źródło: Red., Gmina Wiejska jest OK – Fb

09-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)