REKLAMA
REKLAMA

Na liczniku 123 km/h! 23 kierowców odpocznie od kółka

POWIAT BIESZCZADZKI / PODKARPACIE. W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali ponad 20 praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami oraz utracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas minionego weekendu w miejscowościach Wojtkowa i Czarna, policjanci ruchu drogowego prowadzili lokalne działania „Prędkość”. 23 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym straciło prawo jazdy. Na sprawców tych wykroczeń funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich uprawnienia do kierowania, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące. Rekordzistą okazał się kierowca bmw, mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, który jechał z prędkością 123 km/h, tam gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy; jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu – okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy; natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami.

Zdjęcie poglądowe

KPP Ustrzyki Dolne

05-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)