REKLAMA
REKLAMA

Nagroda „NGO Wysokich Lotów” dla PRO ARTIS z Sanoka!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 14 grudnia 2022 roku w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zostały wręczone nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. Główna nagroda w kategorii: Kultura i tożsamość narodowa została przyznana Stowarzyszeniu PRO ARTIS, a odebrali ją prezes oraz wiceprezes: Łukasz Kot i Emilia Kot. 

Stowarzyszenie PRO ARTIS zostało powołane do istnienia we wrześniu 2017 roku. Naczelnym celem organizacji jest propagowanie kultury i sztuki poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży, a także wspieranie dzieci i młodzieży oraz rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Największymi osiągnięciami są doceniane w Polsce i za granicą przedsięwzięcia oraz wieloletnie projekty Stowarzyszenia. Do największych z nich należą: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Ogólnopolski Konkurs Organowy, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie, Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzycznej, festiwale i eventy artystyczne oraz szereg projektów szkoleniowych i pomocowych dedykowanych osobom dorosłym i seniorom. Stowarzyszenie PRO ARTIS od początku kryzysu wojennego na Ukrainie mocno włączyło się w działania, którym celem było zapewnienie wielokierunkowej pomocy obywatelom Ukrainy z zakresu: poradnictwa prawnego, psychologicznego, administracyjnego, terapeutycznego i językowego.

fot. Biuro prasowe UMWP

15-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)