REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Konferencja Pszczelarska w Bukowsku

BUKOWSKO. Już w najbliższą niedzielę, 22 października w Domu Kultury w  Bukowsku odbędzie się Konferencja Pszczelarska. Głównym celem konferencji jest zapoznanie pszczelarzy i rolników z innowacjami w zakresie gospodarki pasiecznej w dobie zmian klimatu.

W pszczelarstwie nie można mówić o innowacyjności nie biorąc pod uwagę warunków atmosferycznych, klimatycznych, biologicznych, zupełnie innej specyfiki produkcji. Gospodarka pasieczna to produkcja sezonowa, praca na żywym organizmie, która kompletnie nie pokrywa się z produkcją innych sektorów żywnościowych. Sercem pracy jest pszczelarz, który podejmuje decyzje, a wszelkie usprawnianie produkcji, zarządzanie czasem, organizacja, zwiększenie wskaźnika wydajności pracy i sprzedaży produktów zasługują na miano innowacyjności.

Podstawową korzyścią konferencji jest wymiana wiedzy pomiędzy uczestnikami konferencji, a specjalistami w swoich dziedzinach, którzy są jednocześnie praktykami.

Prelegentami tegorocznej konferencji będą Marcin Gąbka – dyrektor Jednostki Certyfikującej Eko gwarancja PTRE, który wygłosi wykład „Ekologiczna Produkcja Pasieczna” oraz Tomasz Kędziora – wykładowca, pasjonat pszczelarstwa, wicedyrektor jedynego na świecie Technikum Pszczelarskiego z wykładem ” Gospodarka Pasieczna”

Konferencji towarzyszyć będzie kiermasz sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelarskich oraz stoiska z produktami bartników z gminy Bukowsko.

Konferencja realizowana jest przez gminę Bukowsko w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” i dofinansowany jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

źródło: Gmina Bukowsko

19-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)