REKLAMA
REKLAMA

Nowe zakażenie koronawirusem w powiecie leskim. AKTUALNA MAPA

SANOK / PODKARPACIE. Zbieramy dla państwa najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Podkarpaciu. O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 187 nowych przypadkach koronawirusa. Jeden dotyczy Podkarpacia, konkretnie powiatu leskiego. Publikujemy aktualną mapę zachorowań w regionie. Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował również o jednej osobie, która zmarła dzisiaj w szpitalu w Łańcucie.

Informacja z 28 kwietnia 2020 r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV- 2 na terenie województwa podkarpackiego

Stan na 10:00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 8748 testów (stan na 27 kwietnia br).

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 317 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 180 osób wyzdrowiało. Odnotowano 19 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniu 28 kwietnia br. zmarła pacjentka w Szpitalu w Łańcucie (szczegóły w oświadczeniu szpitala).

Nowy potwierdzony przypadek zakażenia:

– starsza kobieta z powiatu leskiego (izolacja)

dr Adam Sidor

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

PODKARPACIE STAN NA 28.04.2020, godzina: 10:00

Dane: WSSE w Rzeszowie


O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 187 nowych przypadkach w całej Polsce.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 98-K Starachowice, 57-K Poznań, 72-K i 92-M Gdańsk, 67-K, 42-K, 69-M Racibórz, 77-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 12 089/570 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport o koronawirusie

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

foto nagłówek: zdjęcie poglądowe

29-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)